Kanadalaste rõõmupidu.Foto: GRIGORY DUKOR
Jäähoki
20. mai 2017, 18:47

VIDEO | JÄÄHOKI MM: Kanada tuli Venemaa vastu viimasel kolmandikul kaotusseisust välja ja jõudis finaali (13)

Jäähoki MM kulmineerub pühapäeval mängitava finaaliga, kus üks osaline on Kanada, kes alistas esimeses poolfinaalis Venemaa.

Kohtumise esimesed kaks perioodi tõotasid Venemaale positiivset resultaati, kui Jevgeni Kuznetsovi ja Nikita Gusevi teise kolmandiku väravad viisid meie idanaabrid 2:0 ette. Viimase perioodi 17 sekundil viskas Mark Scheifele aga ühe tagasi, kuid ka viis minutit enne lõppu juhtis veel Venemaa 2:1.

Siis aga toimus väiksemat sorti lagunemine ning neli minutit ja 53 sekundit enne lõpusireeni viigistas Nate Mackinnon seisu. Natukene vähem kui kaks minutit hiljem viis Ryan O'Reilly Kanada juhtima ning lõppseisu 4.2 vormistas Sean Couturier, kes viskas litri tühja väravasse.

Teise finalisti selgitavad täna õhtul Rootsi ja Soome.