Jalgrattasport

Miks Tanel Kangert Giro d'Italial nii jõhkralt kukkus? (4)

Ats Kuldkepp, 21. mai 2017, 19:33
Tanel Kangert 2017. aasta Giro d'Italial.Foto: Astana Pro Team
Giro d'Italial üldarvestuses seitsmendat kohta hoidnud jalgrattur Tanel Kangert kukkus täna sõidetud 15. etapi etapi lõpuosas nii valusalt, et murdis küünarluu. Käesolev Itaalia velotuur on Astana profi jaoks seega läbi.

Endine profirattur Rene Mandri selgitas Õhtulehele, miks Kangertil nii õnnetult minna võis.

"Eks Tanel oskab seda kõige paremini hinnata, aga tundus, et ringteelt väljasõit oli väga ebaharilik. Ohutussaar on tavaliselt ühes osas, aga seekord oli kahes tükis. Pealegi polnud see täitsa otse, vaid pisut keeras. Seal vahel oli vaba ruum, kust oli võimalik ka läbi saada. Tanel oli pundis nii rumala koha peal, et ta ei näinud seda," rääkis Mandri.

Video Kangerti kukkumisest:

Samal teemal

"Tanelist vasakul pool olijad keerasid ilusti vasakule ära, aga temast paremal pool olnud Katjuša-Alpecini rattur lõikas kahe saare vahelt läbi. Selle tõttu ei saanud Tanel aru, et see takistus seal vahepeal oli ja arvas, et igalt poolt saab läbi. Sel hetkel, kui ta teist saart nägi, polnud tal enam kahjuks midagi teha. Tal poleks olnud võimalust enam paremale poole välja keerata. Puhas ebaõnn. Tegemist oli väga rumala kokkusattumusega," lisas Mandri.

Kangert oli kukkumise hetkel peagrupi sabas, kuigi tavaliselt püüavad üldarvestuses kõrgel kohal asuvad ratturid püsida võimalikult heal positsioonil, et riske hajutada. "Tegelikult ei tohiks nii kaugel olla. Positsioon peaks olema hoopis parem. Tanel on pigem rahulikuma stiiliga ja ta polegi sellega silma paistnud, et ta kogu aeg heal positsioonil oleks," spekuleeris ta.

Mandri uskus, et Astana liidrina sõitnud Kangertil tuleb karjääri jooksul veelgi võimalusi suurtuuridel head tulemust teha. Esialgu tuleb teha siiski märkimisväärne võistluspaus. Ideaalis võiks ta ratta seljas tagasi olla juba kolme nädala pärast, aga võib minna ka kauem.

4 KOMMENTAARI

m
Mis juhtuda võib 21. mai 2017, 23:44
Analoogne lugu juhtus möödunud aastal Tartu Rattaralli lühikesel distantsil KÜLITSIS, kus on ka lai maantee tobedalt kitsaks ehitatud, selle asemel ol...
(loe edasi)
l
Lollidemeel 21. mai 2017, 23:34
Nõndanimetatud ohtussaarekesed on saanud jalgrattavõistlustel NUHTLUSEKS. Kellele ohutuse tagamiseks, kellele SUUREKS OHUALLIKAKS. Nendega tegelikult ...
(loe edasi)
Loe kõiki (4)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee