TRIUMF: Rootsi sangar Henrik Lundqvist võtab vastu William Nylanderi õnnitlusi. Foto: Reuters / Scanpix
Jäähoki
23. mai 2017, 04:00

Rootsi rahva pidupäev – hoki sünnimaa suruti karistusvisetega põlvili

"Suur võit terve meie riigi jaoks," hõiskas Jonas Brodin pärast Kölnis peetud jäähoki MMi finaali. Rootsi oli mõni hetk varem võitnud karistusvisete järel Kanadat.

Suurüllatuseks meie ülemerenaabrite maailmameistritiitlit kindlasti pidada ei saa, kuigi pigem peeti turniiril favoriitideks Kanadat ja Venemaad. Viimased kohtusid omavahel poolfinaalis, kus hoki sünnimaa 0:2 kaotusseisu viimase kolmandikuga 4:2 võiduks pööras.

Finaal oli igati oma nime vääriline: avaväravat pidi ootama 39 ja pool minutit, kui Victor Hedman Rootsi juhtima viis. Viimase kolmandiku alguses Ryan O’Reilly viigistas. Lisaaeg tabamusi ei toonud, karistusvisetel olid täpsemad aga skandinaavlased. Kanadalased valisidki matši parimaks bullitiseerias oma puuri puhtana hoidnud Rootsi väravavahi Henrik Lundqvisti.