Korvpall

Universiaadi korvpallikoondise kandidaatide seas Paasoja, Olmre ja Tass 

Toimetas Henry Rull, 2. juuni 2017, 11:24
Martin Paasoja (palliga). Tiina Kõrtsini
Eesti korvpallimeeskond osaleb tänavu kolmandat korda järjest suveuniversiaadil. 2013. aastal Kaasanis oldi seitsmendad ja 2015. aastal Gwangjus kaheksandad.

Koondisel on all sedavõrd soliidsed tulemused, et seekordsel alagruppide loosimisel paigutati Eesti teise tugevusgruppi koos Serbia, Leedu ja Kanadaga, vahendab Eesti Korvpalliliit.

Koondist juhendab teist universiaadi järjest Indrek Visnapuu. Kahe aasta eest avanes just universiaadil Maik-Kalev Kotsar, kes sel hooajal saatis koos South-Carolina ülikooliga suuri tegusid korda USA üliõpilasliigas NCAA.

Visnapuu arvates on universiaadi taset alati raske hinnata, sest riigid on küll teada, aga kes koondistes täpselt mängivad, see selgub alles hiljem. "Äge, et saame Ameerika vastu mängida. Ükstapuha, kes seal koondises on, igaljuhul on nad tugevad. Sama jutt Argentiina kohta. Ikkagi Lõuna-Ameerika korvpalli lipulaev. Araabia Ühendemiraatide näol ka pisut eksootikat, ei kujuta ettegi, mis tasemel nemad mängivad. Rumeenia ja Tšehhi ei ole kõige kõlavamad nimed, aga tšehhide tugevust oleme ennegi tunda saanud," rääkis alagrupi vastaste kohta 41-aastane Visnapuu.

Peatreener ütles, et ettevalmistusega alustatakse 10. juulil. Universiaadi koondise eesmärk on treeneri hinnangul meeste koondise järelkasvu kindlustamine. "Need mängijad, kes tahavad tulevikus olla meeste koondises tegijad saavad universiaadilt heal tasemel mänge. Selline B-koondise variant."

"Tulemuse mõttes tahaks võimetele kohaselt esineda. Mingit kohta on raske pakkuda, paljuski sõltub see vastaste komplekteeritusest," rääkis Taipeisse sõitva koondise loots Visnapuu.

Universiaadikoondise kandidaadid (30):
Aleksander Kaaberma, Arnold Mitt, Carlos Jürgens, Ivalo Pajumets, Ivo-Van Tamm, Janari Jõesaar, Karl Johan Lips, Karl Robin Jürjens, Karl-Martin Kask, Kregor Hermet, Kristen Meister, Madis Soodla, Martin Jurtom, Martin Paasoja, Mihkel Kirves, Norman Käbin, Rain Koort, Rait-Riivo Laane, Reni Alvin Kuimet, Risto Puur, Ron Arnar Pehka, Sander Viilup, Siim Markus Post, Sten Olmre, Taavi Jurkatamm, Tormi Niits, Tõnis Peil, Oliver Metsalu, Matthias Tass, Heivo Parrol.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee