Cristiano RonaldoFoto: Phil Noble
Meistrite liiga
3. juuni 2017, 23:46

STATISTIKAPOMM | Imeline Cristiano Ronaldo ja Madridi Real (7)

Laupäeva õhtul kohtusid jalgpalli Meistrite liiga finaalis Torino Juventus ja Madridi Real. Euroopa klubijalgpalli ihaldusväärseima trofee tõstsid pea kohale Hispaania klubi jalgpallurid, aga millised põnevad numbrid peituvad finaali taga?

1 korda suutis klubi kaks aastat järjest võita Meistrite liiga trofee.

3. Meistrite liiga finaalis on Cristiano Ronaldo löönud värava. Ta on ainus jalgpallur, kes on seda suutnud.

600 väravat on Cristiano Ronaldo löönud kokku klubi ja koondise eest.

2 erineva tiimi eest on Mario Mandžukic kas Euroopa või Meistrite liiga finaalis värava löönud. Temast sai ajaloos kolmas jalgpallur, kes sellise teoga hakkama sai.

503 väravat on Meistrite liigas löönud Madridi Real. Nendest sai Meistrite liiga ajaloos esimene meeskond, kes jõudis maagilise 500. tabamuse tähiseni.

100. Meistrite liiga kohtumine oli laupäevane finaal Torino Juventuse mängija Dani Alvesile.

30 aastat, 336 päeva oli Torino Juventuse algrivistuse keskmine vanus. Ainult Milano Interil 2007. aastal oli Meistrite liiga finaalis kõrgem keskmine vanus (31 aastat, 35 päeva).

7 väravat on Gianluigi Buffonile löönud Cristiano Ronaldo. Legendaarsele väravavahile pole Meistrite liigas keegi rohkem väravaid löönud.

4 väravat lõi Madridi Real Juventusele ehk ühe rohkem kui Itaalia klubile löödi ülejäänud turniiri vältel kokku.

3 jalgpallurit on Meistrite liiga finaalist punase kaardiga platsilt saadetud. Juan Cuadradost sai täna kolmas.