Jalgpall

Belgia peatreener: murekoht on see, et kõigil meestel algab pärast mängu puhkus 

Mart Treial, 8. juuni 2017 18:19
Belgia peatreener Roberto Martinez.Foto: Stanislav Moškov
Eesti jalgpallikoondis võõrustab homme õhtul Lillekülas MM-valiksarja raames Belgia rahvusmeeskonda. Külaliste peatreener Roberto Martinez sõnas mängueelsel pressikonverentsil, et on pisut mures, kuidas tema hoolealused suudavad homme keskenduda.

"Murekoht on see, et kõigil meestel algab pärast mängu puhkus. Kas nad suudavad keskenduda?" arutles Martinez ajakirjanike ees.

Samal teemal

Belgia peatreener lisas, et aasta pärast toimuv MM pole praegu üldse teema. "Üks aasta on jalgpallis lõputu aeg, peame väikeste sammude haaval minema. Praegu on kõige tähtsamad homsed 90 minutit.

Kevin De Bruyne sõnas eelnevalt, et Belgia kasutas esmaspäevases maavõistluses Tšehhi vastu liiga palju pikki palle. Kas see on probleem? "Arvan, et me olime Tšehhi vastu tehniliselt halvad," vastas Martinez.

"See polnud normaalne sujuv jalgpall. Paljud tulid mängule võistlusmängude praktikata, aga arvan, et saime Tšehhi vastu roostest lahti ja homme tuleb teistsugune mäng. Meie mehed on teravamad. Pikkade pallide peale lootmine pole meie stiil. Meie mängijate tehniline arsenal vajab seda, et pall püsiks maas."

Lilleküla murust, mida ta Belgia meediale juba kodumaal jõudis kritiseerida: "Tean, et on tehtud palju tööd eesmärgiga saada väljak maksimaalselt heaks. On oluline, et me ei lõhuks seda tänasel treeningul liiga palju. Mõlemad meeskonnad vajavad head platsi. Teame, et see ei tule ideaalne, aga näeme eestlaste pingutusi."

Suurimast hirmust: "Mäng Horvaatiaga andis Eestile perfektse platvormi, kust kodumängule vastu minna. Esimese 15 minuti keskendumine on väga oluline. Hea start teeks meie jaoks asjad palju lihtsamaks."

Samal teemal

09.05.2017
7 VÕTIT | Punane kaart oli superstaaride vastu liiast, Eesti - Belgia 0:2
09.05.2017
Mart Treial | Ennustus Eesti alg11 kohta MM-valikmängus Belgiaga
08.05.2017
GALERII | Eesti vutimehed valmistuvad aasta raskeimaks lahinguks
08.05.2017
Martin Reim: teeme kõik selleks, et taga oleks ilus ümmargune null ja ees rohkem kui null