Raske lahing, ent eestlased võivad rõõmustada!Foto: Stanislav Moškov
11. juuni 2017, 21:16

TEHTUD! Eesti võrkpallikoondis oli suurt võimalust kihva keeramas, ent jõudis siiski debüüthooajal Maailmaliiga finaalturniirile (2)

Eesti võrkpallikoondis pani kodusele Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi D-alagrupi turniirile raske punkti, kui Kreeka alistati 3:2. Ühtlasi kindlustati koht finaalturniiril.

Tänavu võiduta jäänud hellenid jäid kohe eestlaste surve alla, kui meie mehed kolme punktiga ette pääsesid. Kiire algedu aina kasvas ning avageim pöörati ülikindlalt 25:13 enda kasuks.

Sitked kreeklased siiski lahinguta Tallinnas lahkuda ei soovinud. Külalised pääsesid 5:1 ette ning kuigi Eesti vähendas vahe veel 18:20le, siis sellest ei piisanud. Kreeka pani 25:22 oma paremuse maksma ning viigistas seisu.

Külalised said õnnestumisest kõvasti indu juurde ning kontrollisid ka suuremat osa kolmandast geimist. Eestlased suutsid 12:16 pealt jõuda 19:19 viigini, kuid lõpuhetkel olid kreeklased taas 25:22 kindlamad. Selleks hetkeks oli ka selge, et eestlastele piisaks 2:3 kaotusest.

Selg vastu seina suutsid meie mehed end koguda ning neljandas geimis pääseti kohe mitme punktiga juhtima. Edu käest ei antudki ning töö oli tehtud. 25:17 paremus tähendas, et koht Maailmaliiga finaalturniiril on kindlustatud.

Just emotsionaalselt tähtis otsustav vaatus kuulus samuti meie meestele, kui näitasime 15:11 paremust. See tähendas kahte lisapunkti, mis jättis meid üldtabelis kokkuvõttes kolmandaks.

Hispaania alistas viimases kohtumises 3:0 Austria, mis tähendab, et lõunamaalased lõpetasid Saksamaa järel teisena. Seega kohtub Eesti laupäevases poolfinaalis Mehhikoga ning eelnimetatud lähevad vastamisi omavahel.

Põhiturniiri võitja teenib 19 920, teine 16 600, kolmas 13 280 ja neljas 9960 dollarit. Finaalturniiril on summad veelgi rammusamad: võitjale 60 000, teisele 50 000, kolmandale 40 000 ja neljandale 30 000 dollarit.