VÕIMAS: Kaia Kanepi tagasitulek oli edukas!Foto: SAEED KHAN
12. juuni 2017, 04:00

Kes on tagasi? Kaia on tagasi! Kanepi tegi Saksamaal konkurentide ninad saviseks (8)

Mullu 10. juunil kaotas Kaia Kanepi Itaalias Padovas peetud ITF turniiri veerandfinaalis türklasele Ipek Soylule 6:4, 1:6, 1:6. See heitlus jäi Kanepile pikaks ajaks viimaseks. Täpipealt kaksteist kuud hiljem triumfeeris ta Saksamaal Essenis peetud 25 000 dollarilise auhinnafondiga ITF võistlusel – oma esimesel jõuproovil pärast pausi.

Pikalt kannavalu ning Epstein-Barri viiruse käes vaevelnud Kanepi tagasitulek läks nagu lepase reega. Võistluspausi tõttu WTA edetabelis 630. kohale langenud Kanepi murdis Esseni saviväljakul vastaseid mõnuga. Viie kohtumisega loovutas ta vaid ühe seti ning sellegi finaalis endisele maailma seitsmendale reketile Patty Schnyderile (WTA 308.).

Laupäeval ehk Kaia 32. sünnipäeval peetud finaalis võitis aasta alguses Haapsalu aukodanikuks nimetatud Kanepi 38 minutit kestnud avaseti 6:3. Teises setis pakkus 2011. aasta mais karjääri lõpetanud, kuid neli aastat ja kaks kuud hiljem väljakutele naasnud Schnyder olulisemat kõvemat vastasseisu ning võitis 7:6 (kiire lõppmäng 7:5).