Anett Kontaveit.Foto: Peter Cziborra
16. juuni 2017, 19:32

SUPER! Anett Kontaveit tegi sakslannaga sotid kindlalt selgeks ning jõudis WTA-turniiril poolfinaali (3)

Tennise Eesti naiste esireket Anett Kontaveit (WTA 49.) alistas Hollandis mängitava 226 750-dollarilise auhinnafondiga Den Boschi WTA-turniiri veerandfinaalis Carina Witthöfti (WTA 66.).

21aastane eestlanna ning temast aasta jagu vanem sakslanna olid varem ühel korral kohtunud: kuus aastat tagasi alistas Kontaveit samuti Hollandis peetud turniiril Witthöfti kolmes setis.

Täna oli Kontaveidi paremus võrdlemisi ilmne: ta võitis 59 minutit kestnud kohtumise 6:3, 6:1. Eestlanna suurim relv oli palling, sest ta servis muruväljakul mängitava turniiri kaheksa parema hulgas kuus ässa. Lisaks realiseeris Kontaveit meeleldi murdepalle: seitsmest murdevõimalusest kasutas ta ära viis.

Den Boschi turniiri poolfinaalis kohtub tänavu suurepärases hoos olev Kontaveit Lesia Tsurenkoga (WTA 37.), mäng algab kell 14. Ukrainlanna alistas kaheksa parema hulgas jooksvas WTA edetabelis kuuendat kohta hoidva Kristina Mladenovici (WTA 13.).