Kaido Kaaberma. (Toomas Tatar)

Eesti epeenaiskond (Irina Embrich, Julia Beljajeva, Erika Kirpu ja Kristina Kuusk) sai Gruusias toimuval vehklemise EMil neljanda koha, sest poolfinaalis alistuti 35:45 Prantsusmaale ja pronksimatšis 38:45 Rumeeniale.

Eesti naistekoondise peatreener Kaido Kaaberma esitas ETV spordisaates oma nägemuse sellest, miks tiitlikaitsjad medalita jäid. "Tüdrukud tahtsid võib-olla liiga palju võita ja närvid ei pidanud vastu. Ma ei usu, et tehnika ja treenituse taha midagi jäi. Pigem jäi medal täna psüühika taha," rääkis ta.

Eesti koondis võitis EMilt kaks pronksi, mille toovad individuaalturniirilt koju Julia Beljajeva ja Nikolai Novosjolov.

Jaga artiklit

4 kommentaari

O
olematu rüütel  /   15:08, 12. juuli 2017
Mina näen, et juba aastaid pole naiskonnas lihtsalt õiget 3. liiget, kes teeks võistkonna täiuslikuks. Meil vehklevad Embrich ja Beljajeva täiega ehk nende ülesanne on punkte tuua ja Kirpu/Kuusk on need, kes peavad nö viiki pakkuma ehk nende pealt tulevaid miinuseid minimeerima. Nii ongi raske saavutada seda kõige kirkamat medalit. Aastaid sõitis meil suusakoondis ka teadet tiitlivõistlustel põhimõtteliselt ühe meheta, aga seda põhjusel, et meil lihtsalt polnudki seda 4. nii kõrgel tasemel sõitjat võtta. Vehklemisneidudega on õnneks parem seis. Aga millegipärast Kaaberma ei võta isegi relva ähvardusel naiskonnas 3. kohta täitma Katrina Lehist. Tulgu ta või olümpiavõitjaks, aga naiskonda ta ei saaks. Tõsi küll, olümpiavõitjaks on Lehisel sama raske tulla, kui naiskonda pääseda Kaabermaga, sest viimasel olümpial jäeti ta ju koondisest välja, hoolimata sellest, et omas eestlannadest kõrgeimat edetabelikohta maailma reitingutabelis...
V
vanajuhan  /   15:59, 18. juuni 2017
Ka võistkonna psühholoogiine ettevalmistus peaks olema peatreeneri ülesanne. Oleme seda argumenti Kaabermaa suust varemgi kuulnud, kuid paistab et treenerina pole ta midagi teinud selleks, et naiskonna närvid kriitilises olukorras vastu peaks.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis