ESIMENE: Õnnelik Anett Kontaveit Den Boschi turniiri esikohaauhinnaga. Ta võitis WTA tasemel turniiri esimest korda!Foto: Edwin Verhoef / Ricoh Open / WTA
19. juuni 2017, 04:00

Anett Kontaveit alistas Den Boschis poolfinaalis Lesja Tsurenko ja finaalis Natalja Vihljantseva

Kontaveit läks muruväljakutega kohanema. Ja noppis oma esimese WTA-turniiri esikoha! (2)

Anett Kontaveit oli viimastel kuudel mänginud liivaväljakutel muljetavaldavalt ning valis esimeseks muruturniiriks läinud nädalal Den Boschis toimunu. Mida edasi, seda kindlamaks Kontaveit muutus ning finaalis loovutas ta vastasele ainult viis geimi!

Eelmist nädalat maailma edetabeli 49. kohal alustanud eestlanna esikohamatši vastaseks tuli veerandsada kohta madalamal asunud venelanna Natalja Vihljantseva – selleks ajaks olid kõik asetatud mängijad välja langenud. See tõestab, et muru on kate, kus pole lihtne mängida ega lihtne kohaneda. Kontaveit suutis seda ning ehkki turniiri algus kulges mõnevõrra rabedalt, võis viimaste päevade esitusi naudinguga jälgida. Poolfinaalis murdus kõva võitluse järel ukrainlanna Lesja Tsurenko 6:3, 6:7, 6:2 ning finaalis Vihljantseva 6:2, 6:3. Esimene WTA tasemel turniiri esikoht oli käes!

„Mu esmane eesmärk siin oligi muruväljakutega harjumine. Tulemusele ei maksa nii palju mõelda, püüan mõelda oma mängule. Et jõudsin finaali, sain pidada viis mängu ning see oli murukattega harjumise seisukohalt muidugi väga hea,“ muheles Kontaveit pärast finaalmängu Õhtulehega vesteldes.