Ronaldinho palliplatsil. Foto: KARIM JAAFAR
21. juuni 2017, 11:10

VIDEOMEENUTUS | Karistuslöök, mis purustas Inglise vutifännide südamed

Täna 15 aastat tagasi alistas Brasiilia Ronaldinho karistuslöögist jalgpalli MMi veerandfinaalmängus Inglismaa 2:1.

Veerandfinaali Inglismaa ja Brasiilia vahel asusid inglased küll Michael Oweni 23. minuti väravast 1:0 juhtima, kuid juba esimese poolaja üleminutitel suutsid brasiillased Rivaldo 45+2 löödud väravast viigistada. Teisel poolajal pööras Briti saare elanike jaoks mängu pea peale Brasiilia järgmine kuulus r-tähega ründaja. 60. minutil saatis Ronaldinho teele karistuslöögi, mis inglaste puurivahti David Seamani niivõrd üllatas, et pall maandus võrgus ja tõi sambamaa palluritele väärtusliku 2:1 võidu.

Teatavasti sammus Brasiilia turniiril edasi finaali, kus alistati kolmanda r-tähe, Ronaldo, väravatest Saksamaa 2:0.