Orienteeruja Lauri Sild. (Tarmo Haud)

Juuli alguses Lõuna-Eestis toimuva orienteerumise MMi telepilt jõuab 139 riiki üle kogu maailma. Eestis teeb otseülekandeid ETV2.

Tartus alguse saavad orienteerumise maailmameistrivõistlused jõuavad televaatajateni Euroopas, Aasias, Lähis-Idas ja Aafrikas. Võistlusnädala jooksul toodetakse ligi 15 tundi telepilti, millest otseülekande edastavad Taani, Eesti, Rootsi ja Soome. Teistes riikides näidatakse võistluspäevade kokkuvõtteid või edastatakse võistlus järelvaadatavana.

„Oleme väga õnnelikud, et orienteerumise nähtavus on viimastel aastatel kogu maailmas hüppeliselt kasvanud,“ ütles rahvusvahelise orienteerumisliidu peasekretär Tom Hollowell pressiteate vahendusel. „Näeme tõsiselt vaeva, et teleülekanded oleks ühtlase ja hea kvaliteediga ning see on toonud ka uued telelepingud. Ootame endiselt viimase minuti vastuseid mõningatest riikidest, sealhulgas Põhja-Ameerikast, mille tõttu võib telepilti edastavate riikide arv tõusta veelgi.“

„On vähe võistlusi, kus Eesti loodus ja spordivõistlused saavad nii laialdast tähelepanu. Suur televisiooni huvi on tõestus, et orienteerumine on tõusev TV sport, mida on huvitav jälgida,“ sõnas orienteerumise MMi peakorraldaja Markus Puusepp.

ERR näitab Orienteerumise MMi ülekanded ETV2 vahendusel:
01. juulil 14.30-17.00 Orienteerumise MM. Sprint, Tartu
02. juulil 16.55-18.15 Orienteerumise MM. Sprinditeade, Viljandi
04. juulil 13.00-17.00 Orienteerumise MM. Tavarada, Rõuge
06. juulil 12.00-14.00 Orienteerumise MM. Lühirada (M), Vitipalu
06. juulil 15.00-17.00 Orienteerumise MM. Lühirada (N), Vitipalu
07. juulil 12.50-17.00 Orienteerumise MM. Teatevõistlused, Vitipalu

Lõuna-Eesti suve suurimast spordipeost võtab osa 367 sportlast 50 riigist. Korraldamisel aitab ligi 500 vabatahtlikut 20 riigist. Võistega paralleelselt toimuvatele pealtvaatajate võistlustele on registreerinud üle tuhande inimese, kellest valdav enamus välismaalt.

Orienteerumise MM toimub 30. juuni – 7. juuli võistluskeskusega Tartus. Lisaks Tartule selgitatakse parimad orienteerujad erinevatel distantsidel välja Viljandis, Rõuges ja Vitipalus.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis