Kaia Kanepi.Foto: MATTHEW STOCKMAN
29. juuni 2017, 15:08

KAHJU! Kaia Kanepi võitles südilt, kuid langes Wimbledonis konkurentsist (3)

Maailma edetabelis 544. kohal olev Kaia Kanepi kaotas Wimbledoni tenniseturniiri kvalifikatsiooni teises ringis 6:2, 2:6, 5:7 Ariana Rodionovale (WTA 166.).

Matš algas tasavägiselt, kuni Kanepi lõpuks kuuendas geimis vastase servi murdis ja 4:2 juhtima läks. Sellest saigi avaseti pöördepunkt ning Kanepi sammus kindla 6:2 võiduni.

Teist setti alustas Rodionova aga hoopis uue hingamisega, kuid avageimis suutis Kanepi siiski raskustega oma servi hoida. Järgmised viis geimi kuulusid omakorda kindlalt Austraaliat esindavale venelannale. Lõpuks mindi numbritega 2:6 vastu kolmandale ja otsustavale setile.

Ka kolmanda seti alguses näitas Rodionova head minekut ja läks 2:0 juhtima, kuid Kanepi vastas ja vähendas vahe 1:2-le. Peagi olid tablool siiski numbrid 1:3, 1:4 ja 1:5. Siis algas aga Kanepi imeline lõpuspurt ning peagi olid tablool 5:5 viiginumbrid. Lõpuks võttis Rodionova siiski otsustavas setis 7:5 võidu.

Matš kestis tund ja 40 minutit.

Kvalifikatsiooni kolmandas ringis mängib Rodioniva kas maailma edetabelis 125. kohta hoidva sakslanna Tamara Korpatschiga või austraallanna Lizette Cabreraga (WTA 167.).