Ott Tänak ja Markko Märtin. (LIIS TREIMANN)

Poola MM-ralli liidrikohalt katkestanud Ott Tänakul ei õnnestunud korrata Markko Märtini 2004. aastal tehtud tempu, kui legendaarne ralliäss võitis kaks MM-etappi järjest. Mäletatavasti võitis Tänak enne Poolat sõidetud Sardiinia ralli.

13 aastat tagasi oli Märtin parim järjest peetud Prantsusmaa ja Hispaania rallidel. 2004. aastal tegi eestlane ka oma parima hooaja MM-sarjas, kui ta lõpetas üldarvestuses kolmandana.

Tänak ja tema kaardilugeja Martin Järveoja sõitsid Poolas 21. katsel vastu puud ning ehkki eestlased "veeresid" katse lõpuni, sai nende Ford Fiesta liiga palju kannatada ning nad olid sunnitud katkestama.

Jaga artiklit

2 kommentaari

E
Ehk kunagi  /   03:10, 3. juuli 2017
Märtin oskas endale teadvustada, mitmenda koha sõitja ta on ja kui keegi eespoolt eksis, siis kasutas seda ära. Tänak peab ennast paremaks kui ta on ja see liigne enesekindlus annab talle ikka ja jälle vastu nina. No ei õpi mees (või on alles hingelt poisike?). Kõik või ei midagi stiilis ei saa kogu aeg sõita. Kunagi üks treener seletas meile ikka, et sõidud võidetakse kurvides, sirgel oskab iga loll kiiresti sõita, Tänakul on kurvid pidevalt loterii. On asi legendis või kaardilugejas, vahet pole, tulemuse vormistab ikkagi see, kes roolis.
E
Ei õnnestu kunagi  /   18:15, 2. juuli 2017
Ta peaks proovima seda Märtini tempu järgi teha, et ei räägi nii palju. Kui ta vähem räägiks, näeks kõik parem välja. "Ott Tänak Portugali rallist: poodium peab olema meie eesmärk | Õhtuleht"

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis