Tšiili - SaksamaaFoto: KIRILL KUDRYAVTSEV
2. juuli 2017, 22:58

Jalgpalli maailmajagude karikaturniir sai täna omale uue meistri, kui järgmise aasta MM-i peaproovi finaalmängus alistas Saksamaa koondis Tšiili 1:0.

Kohtumist selgelt aktiivsemalt alustanud Tšiili korraldas esimesel poolajal väljakul kõike. Lõuna-ameeriklased olid väljakul kindlasti näljasemad ja liigutasid nahkkera suure õhinaga. Ometi lõikasid nad iseendale 20. minutil näppu, kui meeskonna kaitsja Marcelo Diaz eksis lihtsa sööduga ning palli vahelt lõiganud Timo Werner mängis hõlpsasti nahkkera Lars Stindlile, kellel ei jäänud muud üle, kui pall tühja võrku lükata. Tänavusel turniiril oli Stindli jaoks tegu juba kolmanda tabamusega.

Kuigi avapoolajal valdas Tšiili palli 63% ja sooritas vastastest ka poole rohkem pealelööke, mindi vaheajale just sakslaste 1:0 eduseisul.

Teise poolaja esimesed ärevad momendid ei olnud paraku üldse seotud vutimängu endaga. Kõigepealt tekkis 58. minutil väljakul kähmlus, kui Tšiili koondise väravavaht liiga jõuliselt (vähemalt Saksa vutisõbra jaoks) Joshua Kimmichile sisse lendas. Rahulolematust välja näidanud Werner põhjustaski tõuklemise, mille tulemusena said kollase kaardi nii saksa ründaja kui Arturo Vidal.

Vaevu viis minutit hiljem sekkus esimest korda mängu videokohtunik. Gonzalo Jara tabas küünarnukiga Wernerit vastu lõuga, kuid ootuspärase punase kaardi asemel lehvis lõuna-ameeriklase silme ees vaid kollane.

Järgmine puntratants peeti maha 89. minutil, kui Ragnar Klavani meeskonnakaaslane Emre Can keeldus palli lahti laskmast kui vastaste puurilukk Claudio Bravo seda talt nõudma hakkas. Väravavahi kollasega päädnud olukorra lahendamiseks läks väljakule isegi Saksamaa peatreener Joachim Löw.

Kohtumise neljandal lisaminutil teenis Tšiili 20 meetrilt karistuslöögi, kuid Marc-Andre ter Stegen oli oma ülesannete kõrgusel, tuues Saksamaale ajaloo esimese maailmajagude karikaturniiri võidu.