Timo Sild.Foto: Reigo Teervalt
4. juuli 2017, 18:21

Eesti orienteeruja tuli koduse MMi kuninglikul distantsil esikümnesse

Täna toimus Rõuges orienteerumise MMi kuninglikuks distantsiks peetav tavarada. Eestlastest kordas eelmise aasta tulemust Timo Sild, kes saavutas 10. koha.

Rõuges Ööbikuorus toimunud tavaraja võitis meestest norralane Olav Lundanes ajaga 1:45.25. Hõbemedali sai venelane Leonid Novikov peaaegu kahe minutilise kaotusega, lõpptulemuseks 1:47.15. Kolmandale kohale tuli rootslane William Lind ajaga 1:47.38.

Pressikonverentsil ütles Lundanes, et on neljanda maailmameistritiitli üle väga õnnelik. “Kevad on olnud treeningute mõttes raske, kuid keskendusin tänasele jooksule ja MMile ning see kandis vilja. Tegemist ei olnud päris sellise rajaga nagu enne võistlust ette kujutasin, rajameister suutis üllatada,” sõnas Lundanes.

Eestlastest olid tavaraja distantsi stardis Kristo Heinmann, Kenny Kivikas, Timo Sild.

Kolmest tavaraja jooksjast tegid parimad sooritused Sild ja Kivikas. Sild kordas oma eelmise aasta tulemust ja tuli kõrgele 10. kohale, ajaks 1:53.36. Üleeile Viljandis ebaõnnestunud Kivikas tegi oma parima tavaraja soorituse ja saavutas samuti kõrge 16. koha, ajaga 1:59.41. Heinmann tuli 30. kohale ajaga 2:06.06.

“Kodusel MMil jooksmine on võimas tunne, ükskõik, milline see tulemus lõpuks ei tule. Olen oma jooksuga rahul. Tundub, et ühtegi väga suurt viga ei tulnud. Medali peale siiski ei oleks täna ka väiksemate eksimusteta jooksnud, sest medalistid olid ilmselt ka füüsiliselt paremas hoos,” ütles Sild pärast võistlust.

Naistest võitis kulla rootslanna Tove Alexandersson ajaga 1:19.10. Teiseks tuli taanlanna Maja Alm (1:20.42) ja kolmanda koha saavutas venelanna Natalia Gemperle (1:24.46).

Eesti naistest saavutas parima aja Annika Rihma, kes oli paremusjärjestuses 20. ajaga 1:34.01. Liis Johanson lõpetas 31. kohal (1:41.10) ja Laura Joonas saabus finišisse ajaga 1:47.20, mis asetas ta lõppjärjestuses 36. kohale.

Homme on MMil puhkepäev ning õhtul toimub Tartu Raekoja platsil tavaraja medalitseremoonia algusega 19.15. Enne seda esineb Tanja, kontsert algab kell 18.00.

MMi viimased distantsid toimuvad neljapäeval ja reedel Elva külje all Vitipalus, kus joostakse lühirada ja teatejooks. Lühiraja start on neljapäeval kell 10.30.