Igor Subbotin andis avaväravale resultatiivse söödu. Foto: Robin Roots
6. juuli 2017, 22:50

Nõmme Kalju pääses Fääridelt ehmatusega ning hoiab Euroopas Eesti vutiklubide lippu kõrgel (4)

Nõmme Kalju jalgpallimeeskond alistas Euroopa liiga esimese eelringi korduskohtumises 2:1 Fääri saarte meeskonna B36 Torshavn, millega tagati ka edasipääs.

Kodust 2:1 paremusega Fääridele sõitnud Kalju alustas tänast kohtumist hästi, kui 18. minutil Liliu väravast juhtima pääseti. Avapoolajal suudeti eduseisu hoida, kuid pärast pausilt naasmist viigistasid võõrustajad 52. minutil seisu.

Viigiseis püsis suurema osa teisest poolajast, kuniks Torshavn lõpuhetkedel riskipiiril vajalikku väravat jahtima asus. Selle kasutas Kalju aga ära, kui 88. minutil vormistas lõppseisu 2:1 Artur Valikaev.

Teises ringis ootab Kaljut ees Ungari hõbedane meeskond Videoton. Seeria esimene kohtumine peetakse 13. juulil ning kordusmäng nädal hiljem.

Kalju on ainuke Eesti jalgpalliklubi, kes eurosarjas teise ringi murdis.