Levadia - Cork City avamäng Pärnus. Foto: Stanislav Moshkov
6. juuli 2017, 23:37

Iirimaal avapoolaja võitnud Levadia lagunes ning langes Euroopa liiga konkurentsist (1)

Levadia euroteekond sai otsa Iirimaal, kui Euroopa liiga esimese eelringi korduskohtumises tuli tunnistada kohaliku Cork City 4:2 paremust.

Koduväljakul 0:2 lüüa saanud Levadia jaoks tärkas päikesekiir juba mängu 15. minutil, kui Jevgeni Kobzar tallinlased 1:0 ette viis. Võõrustajad jõudsid 13 minutit hiljem viigini, kuid poolajale pääsesid meie mehed siiski Nikita Andrejev 2:1 eduseisus. Misjärel vajas Levadia edasipääsuks vaid ühte väravat.

Teine poolaeg kujunes aga Cork City sooloetenduseks. 46. minutil jõudis kodumeeskond viigini, 86. minutil juhtima ning lõppseis 4:2 vormistati juba lisaminutitel.

Seega pääses neljast Eesti vutimeeskonnast eurosarjades teise ringi vaid Nõmme Kalju. Meistrite liigas langes konkurentsist FCI, Euroopa liigas lisaks Levadiale ka Flora.