Anett Kontaveit - Caroline Wozniacki.Foto: TOBY MELVILLE
8. juuli 2017, 19:53

KAHJU! Endine maailma esireket lõpetas Wimbledonis Anett Kontaveiti teekonna (8)

Eesti naiste tennise esireketi Anett Kontaveiti (WTA 38.) Wimbledoni suure slämmi turniir lõppes kolmandas ringis, kui ta jäi kolmandas ringis alla endisele maailma esireketile Caroline Wozniackile (WTA 6.) 6:3, 6:7(3), 2:6.

Kontaveit läks esimest setti 3:0 juhtima, aga Wozniacki leidis mängukindluse üles ja viigistas 3:3. Taani staaril oli järgmises geimis ka murdepall, aga Kontaveit suutis raskest olukorrast välja tulla. Eestlannale kuulusid ka kaks järgmist geimi ja avasett seega 6:3.

Teist setti alustas Kontaveit Wozniacki servi murdmisega. Seejärel hoidsid mõlemad oma pallingut, kuni Wozniacki suutis seisul 4:5 Kontaveiti servi murda. Seejärel murdsid mõlemad veelkord teineteise pallingu ja kiires lõppmängus oli Wozniacki parem 7:3.

Kolmandaks setiks oli Kontaveiti jõud vaibunud. Wozniacki läks 2:0 ja 4:1 juhtima ning võitis kindlalt 6:2.

Statistika:

Anett Kontaveit - Caroline Wozniacki.

Järgmises ringis tuleb Wozniackile vastu ameeriklanna Coco Vandeweghe (WTA 24.). Wimbledoni eel üheks turniiri mustaks hobuseks peetud Vandeweghe alistas 32 parema seas kaasmaalanna Alison Riske (WTA 45.) 6:2, 6:4. Kohtumine kestis tund ja 13 minutit.

25aastasel Vandeweghel on Wimbledonis seni kõige paremini läinud 2015. aastal, kui ta jõudis veerandfinaali.