Piotr Malachowski hõbemedaliga, mida tal enam pole. (Reuters / Scanpix)

Gerd Kanteri ja Martin Kupperi kange konkurendi Piotr Malachowski rinnus tuksub suur süda. Kuidas saakski teisiti arvata, kui kettaheitja müüs oma Rio de Janeiro olümpiamängude hõbemedali maha, et päästa ühe pisikese Poola poisi elu?

Nimelt loovutas Malachowski hõbedase autasu oksjonil ligi 74 000 euro eest, et raha omakorda edastada haruldast silmavähki põdeva kolmeaastase Oleki vanematele, kes tasusid sellega New Yorkis toimunud operatsioonis, mis päästis poisi elu. 

On märkimisväärne, et Malachowski teatas juba eduka võistluse järgses intervjuus, et kui keegi soovib tema medalit osta, siis kirjutagu talle Facebookis. Et ta saaks omakorda kedagi teist aidata.

"Esimene, kes mulle kirjutas, oli Oleki ema," meenutab Malachowski ESPNi videoloos. "Kui uurisin tema haiguse tausta, teadsin, et pean tegutsema kiiresti, sest nad vajasid abi."

Tänaseks päevaks on Olek terve nagu purikas ja näeb teravalt kui kotkas. ESPNi südantlõhestavat videolugu Olekist ja Malachowskist näeb siit.

Jaga artiklit

4 kommentaari

M
meie mees  /   23:51, 10. juuli 2017
Meil on samasugune suure südamega mees Toomad Hendrik Ilves, tal oli ka ükskõik sadadest tuhandetest eurodest riigi rahast, suure südamega võttis endale. Tõeline eeskuju, kes teab mitu last oleks saanud selle mehe varastatud rahadest terveks ravida.
K
Kuulge  /   23:42, 10. juuli 2017
kas see pole mitte juba ligi aastavanune uudis?

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis