Korvpall

Läti möllab, aga kus on meie tänavakorvpallurid? (6)

Ats Kuldkepp, 11. juuli 2017 04:00
TÄNAVAKORVPALL: tüüpiline hetk 3x3 korvpallist: hollandlane Jesper Jobse (paremal) heitlemas serblase Dejan Majstoroviciga.Foto: LOIC VENANCE

Läti korvpall on Eestile jälle koha kätte näidanud. Kas Agnis Čavars, Nauris Miezis, Edgars Kruminš ja Karlis Lasmanis on tippkorvpallurid? Ei. Kas nad tulid pühapäeval olümpiaalal Euroopa meistriks? Jah. Kas Eestist tõesti ei leia suuremate eeldustega ja kaugemale jõudnud mängijaid, kes võiksid läbi lüüa ka 3x3 korvpallis? Vähemalt seni mitte.

Lätlaste nelikust kaks esimest pallisid esiliigatiimis Kekavas ja varasematel aastatel Valga-Valka meeskonnast läbi käinud Kruminš mängis samal tasemel Jelgavas. Vaid Lasmanis teenis leiba lõunanaabrite kõrgeimal tasemel Liepajas, aga viskas Läti meistriliigas keskmiselt vaid 5,1 punkti mängus.

Oleks vaid kõik nii lihtne, et Rain Veideman, Siim-Sander Vene, Janar Talts ja Kristjan Kangur paneksid seljad kokku ja otsustaksid 3x3 maailmas platsi puhtaks lüüa. Klubi- ja koondisekalender seab omad piirid ja rahvusvaheline korvpalliliit (FIBA) tahabki tänavakorvpalli suuremate traditsioonidega eelkäijast eraldada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.07.2017
Pallivõlurite James Hardeni ja Chris Pauli koduklubi pandi ootamatult müüki
11.07.2017
Kalev/Cramo reisib Meistrite liigas raames Makedooniasse
11.07.2017
VIDEO | NBA täht sai vihaseks ja viskas kohtunikku palliga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee