Nikolai Novosjolov. Foto: KIRILL KUDRYAVTSEV
Vehklemine
22. juuli 2017, 17:36

VÕIMAS! Nikolai Novosjolov naaseb vehklemise MMilt hõbedaga (3)

Vehklemise MMil Leipzigis võitis meie esinumber Nikolai Novosjolov hõbemedali. Finaalis pidi eestlane alla vanduma 2011. aasta maailmameistrile Paolo Pizzole 13:15.Avaringis alistas Novosjolov prantslase Ronan Gustini tulemusega 15:6. 32 parema seas tuli eestlasele vastu Senegali vehkleja Alexandre Bouzaid', kellest käis meie mehe jaks üle 15:13.

Kaheksandikfinaalis ootas ees juba suurem pähkel - Londoni olümpiavõitja Ruben Limardo. Kohtumisest väljust võitjana kuu aega tagasi EM-ilt pronksmedaliga naasnud Novosjolov, kes alistas Venezuela vehkleja 15:8.

Veerandfinaalis läks meie mees vastamisi Rio meeskondliku olümpiavõitja Daniel Jerentiga. Kohtumises haaras initsiatiivi kohe prantslane, kes läks ette 3:6. Tasavägiselt kulgenud kohtumises ei suutnud kumbki osapool pikki seeriaid teha ja nii oligi tablool seis 8:11. Küll aga suutis otsustavatelt torgetel meie mees ennast kokku võtta. Saades vahe 11:12 peale tundus, et tagasitulek on võimalik, kuid Rio olümpiavõitja jõudis matši viia otsustava torkeni 13:14. Kohtumise lõppfaasis oli aga taas kindlam Novosjolov tõrjudes vastase üritusi ja jõudes poolfinaali pingelise 15:14 võiduga.

Nikolai Novosjolov (paremal). Foto: ATTILA KISBENEDEK

Poolfinaalmatš 2014. aasta Euroopa meistri ungarlase Andras Redli vastu algas rahulikult. Esimesele puhkepausile mindi 2:2 viigiseisult. Kohtumine edenes topelttorgetega ja viimasele kolmandikule mindi vastu meie mehe 5:4 eduseisul. Punkt-punkti heitluses suutis Novosjolov minna ette 8:6 pärast mida oli kaotusseisu jäänud ungarlane sunnitud agresiivseks muutuma. Vastase rünnakuid tõrjunud Novosjolov suutis edu hoida ja sammus finaali tulemusega 15:10.

Finaalis kohtus Novosjolov 2011. aasta maailmameistri Paolo Pizzoga. Esikohaheitlust alustas aktiivsemalt itaallane minnes kiirelt 2:0 juhtima, kuid meie õnneks suutis Novosjolov taastuda ning varsti oli tablool viigiseis 5:5. Väga kiirelt kulgenud kohtumises mindi esimesele pausile Pizzo 9:7 juhtimisel. Teist perioodi julgelt alustanud Novosjolov sai kiirelt kohe karistada ja vastane sai ette lausa 11:7. Ometi suutis külma närvi näidata jälle meie vehkleja, võites mitu punkti järjest ja jõudes jälle viigiseisu 12:12. Paraku sellega Novosjolovi jõud rauges ja finaal kuulus itaallasele 15:13.

MMi teise koha eest hakkab Novosjolov edaspidi EOK käest saama 2500 euro suurust palka ning lisaks 2200 eurot ettevalmistusraha.

Novosjolovil oli juba varasemast kaks MM kulda (2010 ja 2013). Lisaks hõbe ja pronksmedal EMilt ja meeskondlikud hõbemedalid nii MMilt kui EMilt.

Teise eestlasena põhitabelisse jõudnud Sten Priinits pääses avaringist küll edasi, kui alistas ungarlase Peter Somfai 15:11, kuid pidi 32 parema seas tunnistama maailma neljanda numbri Marco Fichera paremust 8:15.