Maailmameistrid: Erika Kirpu, Julia Beljajeva, Irina Embrich ja Kristina Kuusk.Foto: ROBERT MICHAEL
Vehklemine
26. juuli 2017, 20:09

1,3 miljonit vs 1,3 miljardit! Epeenaised alistasid finaalis Hiina ja tulid esimest korda maailmameistriks (30)

Eesti epeenaiskond (Irina Embrich, Erika Kirpu, Julia Beljajeva ja Kristina Kuusk) võitis Leipzigis toimuva MMi finaalis 45:33 Hiinat. Eestlannade jaoks oli ajaloo esimese naiskondliku MM-tiitliga. Lisaks maitseb ülimagusalt ravanš hiinlannade vastu, sest just neile kaotati mullu toimunud Rio olümpia poolfinaalis.

Eesti alustas finaali teravamalt ning neljanda minimatši järel oldi juhtimas 16:7. Beljajeva, Kuusk ja Embrich vehklesid peaaegu eksimatult ja panid hiinlannad surve alla. Esimest korda õnnestus Hiinal vahet vähendada kuuendas minimatšis, kuid ka selle järel oli Eesti edu 27:18. Lõpuks kindlustas sama kolmik Eestile 45:33 võidu. Kirpu finaalis rajal ei käinud.

Finaali jõudis Eesti 37:27 võiduga Poola üle. Embrich viis Eesti esimeses minimatšis 3:2 juhtima ning tasapisi vahe muudkui kasvas. Sisuliselt pingevabaks muutus poolfinaal kuuenda minimatši järel, kui Beljajeva - Ewa Nelip vastasseis lõppes seisul 26:15. Suurepäraselt õigustas end ka treener Kaido Kaaberma risk saata alles poolfinaalis esimest korda rajale Kirpu, kuid varasemaid matše kõrvalt vaadanud piiga tegi oma töö kenasti ära.

Olgu meenutatud, et juuni keskel toimunud EMi veerandfinaalis sai meie naiskond samuti Poolast jagu, toona olid võidunumbrid 34:26.

Väga torgetevaeses veerandfinaalis alistasid eestlannad Saksamaa (tänavuse EMi 6. naiskond) torgetega 12:11 (vaata matši kulgu altpoolt). Kaheksandikfinaalis võitis Eesti muretult 45:17 Hongkongi.