U18 Eesti-IirimaaFoto: Robin Roots
1. august 2017, 19:58

Eesti U18 korvpallikoondis jätkab kodust EMi B-divisjoni turniiri täiseduga, kui täna alistati 101:60 ilmselt alagrupi autsaider Iirimaa. Kuna Belgia eakaaslased kaotasid täna Taanile 59:64, kindlustasid eestlased tänase võiduga ühtlasi ka alagrupi võidu.

Eesti koondise jaoks olid täna ainsad ärevad hetkel esimesed kuus mänguminutit. Kui esimest veerandaega oli mängida veidi alla nelja ja poole minuti seisis tablool Iirimaa 10:7 eduseis. Siis tegid meie noormehed 13:0 vahespurdi ning esimesele vaheajale mindi juba meie meeste 20:10 eduseisus.

Korra hoo sisse saanud, meie mehed enam tagasi ei vaadanud. Poolajaks oli eduseis juba 26 punkti ja kolmanda veerandaja lõpuks 35 punkti. Lõpusireeni kõlades näitas Kalevi spordihalli renoveeritud tabloo Eesti 101:60 võitu.

Meie parimana tõi Märt Rosenthal 24 punkti (kolmesed 15/8), Sten Saaremäel ja Hugo Erkmaa lisasid mõlemad omalt poolt 16 punkti.

Homme kohtub U18 korvpallikoondis kell 18:15 algavas kohtumises Makedooniaga.