AHASTUS: Tomaš Štanek oli üleeile väga lähedal oma karjääri teisele tiitlivõistluste medalile täiskasvanute seas. (REUTERS)

Kuulitõukaja Tomaš Štanek jäi eile õhtul kergejõustiku MMil väga napilt medalita - tšehh tõukas raudmuna 21.41 meetri kaugusele, pronksi võitnud Stipe Žunic edestas teda kõigest viie sentimeetriga. Štanek usub aga, et kohtunikud mõõtsid tema parimat tulemust valesti.

Nimelt oli otsepildi järgi hinnates Štaneki edukaim katse veidi alla 22 meetri ning mees oli veendunud, et kohtunikud määrasid tema tõukele vale maandumisjälje. „Peame kohe protesti sisse andma. See on vähemalt 21.80, millest oleks piisanud hõbemedaliks,“ reageeris Štanek, kui talle näidati meediatsoonis oma parimast tõukest pilte ja videosid. Lõpuks 190 cm pikkune ja 125 kg kaaluv tšehh siiski kaebust ei esitanud.

„Olen väga pettunud. Viis sentimeetrit pole midagi ning olen kindel, et kui ma oleksin saanud veel kord tõugata, oleksin kindlasti medali võitnud,“ sõnas Štanek kodumaisele väljaandele Blesk. „Samas pole tulemus - olen ju maailma paremuselt neljas kuulitõukaja - paha, aga tean, et minus peitub rohkemat. Medalist jäid mind lahutama pisidetailid.“

Kuulitõuke maailmameistriks tuli uusmeremaalane Tomas Walsh (22.03), kellele järgnesid Joe Kovacs (21.66) ja horvaat Žunic. Sealjuures tekitas medaliheitluses kamaluga põnevust Kovacsi viimane tõuge.

Ameeriklase kuul maandus 22 meetri peale, kuid kohtunikud tõstsid üleastumise märgiks punase lipu. Tunamullu Pekingi MMil kuldmedali võitnud Kovacs andis sisse protesti, kuid mõistis videokordust nähes oma eksimust.

„Olin alguses endast väljas, aga olen nüüd maha rahunenud. Protest lükati tagasi, sest olin jalaga tõukeringi ääre peal. Pean olukorraga leppima ja õnnitlen Walshi kulla puhul,“ rääkis 28aastane sportlane.

Jaga artiklit

17 kommentaari

T
teet  /   19:12, 8. aug 2017
Kui seal oleks mingi viga olnud, siis oleksid tšehhid ka protesti esitanud. Videost on selgelt näha, et mõõdetakse õigest kohast. Kohtunikele pole midagi ette heita. Vähemalt selles olukorras.
Eksimusi on siiski olnud päris palju. Näiteks seitsmevõistluse odaviskes ei loetud mitmeid katseid, sest oda ei jäänud maha kinni. Tegelikult olid katsed igati määrustepärased ja vähemalt sakslanna protest rahuldati. Kas keegi veel protestis - ei ole teada.
Naiste kolmikhüppe finaalis loeti võitjal ära kaks määrustevastast katset. Pikemad hüpped olid korras. Lugema ei oleks pidanud näiteks esimene katse mille tulemus ei ilmunud pikka aega protokolli. Nimelt peab hüppaja väljuma kastist maandumisjäljest kaugemale, Rojas aga tuli kastist välja äratõukepaku suunas. Ei oska öelda kas vanemkohtunik ei pannud tähele, ei teadnud või lihtsalt ei näinud. Viimase variandi põhjuseks võib olla see, et vanemkohtunikud peavad istuma. Nii ei saagi paljusid asju näha.
Mitmed viimase aja reeglimuudatused ja nõuded kohtunikele on pehmelt öeldes idiootsed. Jõuan ringiga tagasi kuulitõuke juurde. Kui väljakul oleks olnud tavapärane arv kohtunikke, ei oleks mingit kahtlust tekkinud. Nüüd oli väljakul ainult mõõtja ja tagasitooja. Mõõtja oli teise ääre peal ja tagasitooja tegi ainult oma tööd ja jooksis kohe kuuli järele. Kui tagasitooja koha peal oleks seisnud väljaku vanemkohtunik, oleks ta maandumiskoha kohe fikseerinud ja probleeme poleks tekkinud. Kordan siiski veel, et mõõdeti õigest kohast.
T
to-silmamoonutused  /   09:53, 8. aug 2017
Mis vahe sellel 2-m kahe joone vahel on???Vaht ei olegi aga mõõõdiku oleks pidanud asetama sinna kuhu kuul esmalt kukkus,sinu väite järgi maandus kuul 60-sen enne 22-m joont aga kuidas kuul 2-korda maastat lahti hüppas ja maandub 20-30sen lõpus 22 meetri joonetaga.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis