Järgmine aasta musitatakse võidukarikat Tallinnas. (AFP / Scanpix)

Madridi Real ja Manchester United! Just selline vutisõbra unelm serveeriti teisipäeval Makedoonias toimunud UEFA superkarikafinaalis. Tuleval aastal mängitakse sama tiitli peale Tallinnas. 

Meistrite ning Euroopa liiga võitjate vahelises kohtumises alistas Hispaania suurklubi oma Inglismaa kolleegid tulemusega 2:1. Reali triumfi oli kohapeal jälgimas ka 14-liikmeline Eesti Jalgpalli Liidu delegatsioon, kes järgmise aasta augustiks nippe kõrva taha panid. 

Superkarikamatšiga on alati käinud kaasas sõumängu maine, kus hordide viisi ametnikke ning sponsoreid. Jalgpalliliidu koostöösuhete spetsialist Siim Juks kinnitas Õhtulehe jalgpallisaates "Kolmas poolaeg", et Eesti spordisõber ei pea muretsema, et pintsaklipslased ta staadionilt välja puksivad. Skopjes asuv Philipp II staadion mahutab üle 33 000 pealtvaataja ning umbes pool piletitest läks läbi UEFA loterii üldmüüki. Kokku soovis mängule pileteid saada 102 857 inimest. Kõige rohkem sooviavaldusi tuli just Makedooniast ning loosiõnn naeratas umbes igale kuuendale.

„See pilt, mis ma nägin, andis lootust ja kindlust, et see mäng läheb Eesti publikule,“ ütles Juks, kes avaldas lootust, et praegu renoveeritaval A. Le Coq Arenal peetaval kohtumisel võiks üldmüüki minna umbes 7500 piletit. 

Tänavu alustas UEFA mängupääsmete müügiga aprillis. Uuel aastal oodatakse seni, kuni mõlemad finalistid selgunud. Skopjes maksid matšipiletid ametlikult 15-50 eurot, kuid kuna vastasseis osutuks tõeliseks maiuspalaks, kerkisid mustal turul hinnad lausa üle 1000 euro. Kui palju tuleb rahakotti kergendada Tallinnas?

„Ma usun, et piletihindu kolmega ei korrutata,“ viitas Juks Makedoonia sellele, et Makedoonia keskmine netokuupalk (372 eurot) on oluliselt väiksem kui Eestis. „Aga selge on see, et kallimad piletid saavad olema rohkem kui 50 eurot. Me ise eeldame, et see võiks tulla 20 eurot rohkem. See sõltub väga palju finalistidest.“

UEFA superkarikapaar saab selgeks mai lõpuks, kui välja on mängitud nii Meistrite kui ka Euroopa liiga tiitlid. Suur matš toimub Tallinnas A. Le Coq Arenal järgmise aasta 15. augustil.

Jaga artiklit

3 kommentaari

K
Klaus Völler  /   20:15, 15. aug 2017
Kontsertide jaoks on olemas ju lauluväljak. Koondise mängude jaoks on praegunegi staadion täitsa vastav,
H
hämmingus  /   12:00, 11. aug 2017
Kuidas saame üldse nii suurt mängu korraldada? Staadion hetkel mahutab 10 000 kohta ja kui see laiendus valmis saama peaks siis 15 000 kohta. Kas sellise suure mängu jaoks neid kohti liiga vähe pole? Ka arusaamatu on see et kuidas eesti riik ei jaksa nüüd ühte 35 000 kohaga staadioni valmis teha? Makedoonia on meist peaaegu kaks korda väiksem riik ja neil on selline staadion olemas. Kindlasti poleks probleem selle raha tagasi teenimine. Kontsertide puhul kus maailma top 10 artistid esinema tulevad võiks kohtade arv ka üle 60 000 olla sest ka staadioni muru läheb kohtade alla. Aga koondise mängude puhul see 35 000 kohta ka väga tühjaks ei tohiks jääda. Kindlasti saabub siis ka rohkem turiste välismaalt. Nii et tehke see asi juba üks kord ära! Raha tuleb ja läheb aga selline suurem rahvusstaadion jääb ning oleks tõeline rahva pärand.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis