Eesti U16 korvpallikoondis. Foto: fiba.com
13. august 2017, 09:11

KAHJU! Eesti noorkorvpallurid pidid EMil teist päeva järjest tugeva vastase nappi paremust tunnistama

Eesti U16 korvpallikoondis jätkas eile õhtul mängudega EMil A-divisjonis, kui vannuti 64:70 alla Itaalia eakaaslastele.

Meie noormehed alustasid kohtumist hästi, kui kiiresti haarati mänguohjad ning avaveerand võideti 18:11. Kuigi teisel veerandajal said itaallased üha paremini oma mängu käima, kuulus poolaeg 34:31 eestlastele.

Pärast pikka pausi suutsid eestlased veel mõnda aega edu hoida, kuid otsustava neljandiku eel sai Itaalia omakorda mõne punktiga ette. Kui veel kolm minutit enne kohtumise lõppu oli meie poiste kaotusseis vaid kaks punkti, siis vastased oli lõpus kindlamad ja vormistasid kuuepunktilise võidu.

Kui turniiri esimeses mängus hullas Kerr Kriisa, siis eile jagunesid eestlased punktid väga ühtlaselt. Viis mängijat jõudis kahekohalise skoorini: parimana viskas Kaspar Lootus 12, Ran Andre Pehka, Patrik Peemot ja Kriisa võrdselt 11 ning Kaspar Kitsing 10 silma.

Eesti on seega C-grupis ainus võiduta meeskond. Tänases viimases alagrupikohtumises minnakse vastamisi Prantsusmaaga, kes võitnud mõlemad siiani peetud mängud.

16 A-divisjonis mängivast meeskonnast langeb aste madalamale kolm viimast.