Tatjana Firova. (LLUIS GENE)

Viimase kümnendi Venemaa süsteemse dopingutarvitamise tagajärjel on väga paljud sportlased keelatud ainete tarvitamises süüdi mõistetud, mistõttu on nende tulemused kehtetuks muudetud. 

Seega tuleb dopingupatustel ka teenitud autasud tagastada, mida süüdlased aga sugugi kergekäeliselt teha ei soovi. 

Venemaa anti-dopingu koordinaatori Jelena Ikonnikova sõnutsi on kõigile süüalustele esitatud palve ebaausalt teenitud olümpiamedalid kohalikule alaliidule tagastada. "Oleme teinud kõik endast oleneva, aga kahjuks on protsess praegu seiskunud," sõnas Ikonnikova. 

Väidetavalt on medali tagastamise nõue esitatud kümnele sportlasele, kellest vaid kolm on seda teinud. Ja nemadki on vaid osa neljaliikmelisest teatevõistkonnast, kes tegelikult keelatud aineid ei tarvitanudki. 

"Mõned on lubanud oma medalid tagastada, teised kaaluvad seda," lisas Ikonnikova. "Aga mõned neid ei soostu ühelegi kõnele ja sõnumile vastama." Näiteks kahekordne olümpiamedalist (2008 ja 2012) sprinter Tatjana Firova on kinnitanud, et tema oma autasusid ei tagasta. Kuigi ta mõisteti dopingu tarvitamises süüdi. 

Kas ja millal olümpiamedalid õigete omanikeni jõuavad, pole teada. 

Jaga artiklit

13 kommentaari

P
peale  /   11:36, 14. aug 2017
sportimise keeldu sattusid medalivõitjad majanduslikesse raskustesse ja müüsid oma autasud maha -
seda on ennegi juhtunud nii meil kui mujal.
V
Venemaal  /   07:01, 14. aug 2017
oleks seda lihtne teha - kriminaalkaristus! Ja kuni Venemaa seda ei tee, seni ei saa tema sportlased osaleda üleilmsetel võistlustesl. Sama peaks käima ka teiste riikide kohta.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis