Caster Semenya oma 800m jooksu kuldmedalit tähistamas. (LUCY NICHOLSON)

Lõuna-Aafrika Vabariigi jooksja Caster Semenya läbis Londoni olümpiastaadionil 800m jooksu ajaga 1.55,16, mis tõi talle sellelt distantsilt juba kolmanda maailmameistritiitli. 

Semenya jooksis Briti saartel toimunud tiitlivõistlusel uue tänavuse hooaja tippmargi. Ühtlasi on aeg 1.55,16 ka naise uus isiklik rekord. Kiires ajas saab Semenya süüdistada ainult kangeid konkurente, kes esimesed 700 meetrit tempot kruvisid, ent lõpusirgel lõunaaafriklanna endast mööda pidid laskma.

Hõbemedali sai Burundi esindaja Francine Niyonsaba (1.55,92) ja pronksise autasu teenis endale ameeriklanna Ajee Wilson (1.56,65). 

Semenya, kes võitis Londonis ka 1500m distantsi pronksmedali, on oma põhidistantsil alistamatu juba ühtepanu 19. järestikkust võistlust. Kui loetelusse lisada ka eeljooksud ja poolfinaalid, pole LAV sportlane kaotusekibedust pidanud tundma juba 29 jooksu. 

Jaga artiklit

10 kommentaari

P
perepilt  /   11:58, 15. aug 2017
R
Room   /   09:50, 15. aug 2017
Küsimus on nii tõsine, et spordijuhid pole selle lahendamisega seni hakkama saanud. Vähemalt Semenyal on meeshormooni organismis kolm korda rohkem kui tavalisel naisel, kes jõuaks selle tasemeni vaid dopinguga. Semenyal on see aga loomulik, selleni jõudmiseks pole ta kasutanud dopingut. Vahepeal sunniti teda kasutama ravimeid, et testosterooni taset vähendada. Tulemused langesid kohe ja ta kaebas selle otsuse spordikohtusse. Seal otsustati, et teda ei tohi selliste ravimite võtmiseks sundida. Raske on selgeks teha, kus jookseb piir andekuse ja looduslike eelduste ja looduse teiste vingerpusside vahel. Asi on ilmselt keerulisem kui kunagi oli NLiidu kuulsate õdede Pressidega. Neil oli oma eraldi garderoob, ajasid hommikul habeme maha ja läksid siis sporti tegema. Kui selliseid hermafrodiite hakati lähemalt uurima, lõpetasid ka Pressid kohe võistlemise.
Kahju muidugi neist normaalsetest naistest, kes kaotavad semenyatele täna ja homme ehk igal võistlusel, olgu nad nii andekad ja töökad kui tahes

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis