Cristiano Ronaldo vaidlemas peakohtuniku Ricardo de Burgosega. (JOSEP LAGO)

Eilses Hispaania jalgpalli superkarika kohtumises vaieldava punase kaardi teeninud ja seejärel kohtuniku tõuganud Cristiano Ronaldot ootab ees viie mängu pikkune keeld. 

Madridi Reali teise värav autor Ronaldo tõmbas tabamust tähistades särgi seljast, millega teenis ta esimese kollase kaardi. Vaid mõned minutid hiljem langes portugallane Barcelona kastis, kuid penalti asemel määras kohtunik sukeldumise. Nõnda teenis ta teise kollase kaardi ja ühtlasi ka punase. 

See aga polnud Ronaldole sugugi meeltmööda ning ta tõukas kohtunikku. Distsiplinaarkomisjon otsustas vutitähele lisaks kohustuslikule ühe mängulisele keelule juurde lisada neli. Seega jääb portugallasel ühtekokku vahele viis kohtumist. 

Vaata videost, millega Ronaldo karistuse välja teenis: 

Keeld kehtib kõigis Hispaania võistlussarjades. Lisaks superkarika teise ringi kohtumisele tuleb Ronaldol kõrvalt vaadata hulgaliselt liigamänge. Platisile tuleb ta ilmselt alles 24. septembril Alavese vastu.

Jaga artiklit

6 kommentaari

S
salliv tolerast  /   07:49, 15. aug 2017
Kohtunik võib vabalt väga valesi otsuseid teha, aga kohtuniku korrale kutsuda ei tohi, nagu videost näha.
M
Mart  /   20:25, 14. aug 2017
isegi kui Ronaldole tehti veidi ülekohut (kohtunik hindas tahtlikkuse osa kukkumises Ronaldo peas tegelikult toimunust erinevalt), siis oma frustratsiooni füüsilise vägivalla näol välja elada polnud tal keegi lubanud. sellise käitumise eest eeldanuks "munadega" žürii liikmetelt 12-mängulist maksimumkaristust, sest just sama karmilt karistatakse tavaolukordades selliste staaride vastu tehtavaid vigu - sellised topeltstandardid pole enam ammu "avalik saladus" vaid kohtunike ametlik poliitika. aga nüüd siis selline topeltstandardi topeltstandard, et "staari poolne kohtuniku ründamine" klassifitseeriti keskmiseks ebasportlikuks käitumiseks... no ma ei tea, mitu miljonit poisikest peaks ühte staari twitteri, facebook'i, instagrammi jm. kaudu jälgima, et kellelegi kohale jõuaks, et sellisele käitumisele ei ole vabandusi.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis