Hoffenheim v Liverpool Foto: DANIEL ROLAND
15. august 2017, 23:44

VIDEO | Liverpool naaseb Saksamaalt ebakindla mängupildi ja üheväravalise võiduga (1)

Ragnar Klavani leivaisa FC Liverpool naaseb Saksamaalt Meistrite liiga play-off kohtumisest Hoffenheimi vastu 2:1 võiduga.

Ebakindlalt alustanud Inglismaa klubi ei suutnud kuidagi palli mõistlikult oma ründekolmandikule viia ning esimesed ärevamad olukorrad tekitasid Liverpooli kaitsjad, nagu tavaks on saanud, ikka enda kastis.

Kui kodumeeskonna esmase penaltikarje jättis mängu peakohtunik Björn Kuipers rahuldamata, siis 10. minutil sai Hoffenheim ikkagi võimaluse 11meetri karistuslööki harjutada. Nimelt kukutas Dejan Lovren karistusalas Müncheni Bayernist laenul oleva Serge Gnabry. Liverpooli õnneks suutis Simon Miglonet Andrej Kramarici löödud penalti tõrjuda.

Liverpooli meeskond leidis oma päästeingli vaat, et kõige ebatõenäolisemast kohast. 33. minutil said Punased karistuslöögi, mida asus kõigi üllatuseks lööma Trent Alexander-Arnold. Järgnenud üritus oli aga puhas maagia - noor inglane keerutas palli täpselt ümber müüri ja posti kõrvale, jättes Hoffenheimi väravat kaitsnud Oliver Baumanni kangestunult väravajoonele seisma.

Vaikselt šokist toibunud Hoffenheim oli juba avapoolaja lõpus viigiväravale väga lähedal, kui Miglonet tõrjest tagasi põrkunud pall maandus täpselt Sandro Wagneri jalale. Ometi suutis sakslane sisuliselt tühjalt seisnud väravast nahkkera mööda tulistada.

Teise poolaja alguses sahiseski Liverpooli väravavõrk ja esimesed poolehoidjad lõid tribüünidel juba tantsu. Ragnar Klavani leivaisa õnneks fikseeris kohtunik olukorrast aga suluseisu ning Serge Gnabry tabamus läks tühistamisele.

Liverpool asus kohtumist 74. minutil 2:0 juhtima, kui vasakul äärel sai täpse söödu vanameister James Milner. Pilgu üles tõstnud inglane soovis palli küll tsenderdusena kasti mängida, kuid teele saadetud nahkkera sai Hoffenheimi kaitsjast Havard Nordtveitist väikese suunamuutuse ning lõpetas väravavõrgus.

Hoffenheim sai oma auvärava 87. minutil. Pika diagonaalpalliga leiti üles vahetusest mängu sekkunud Mark Uth, kes suluseisule apelleerinud Liverpooli kaitsjate meelesegaduse ära kasutas ning kohtumise lõppseisuks 2:1 tegi.

Ragnar Klavan jälgis tänast kohtumist vahetusmeestepingilt. Play-off paari teine mäng peetakse järgmisel kolmapäeval Liverpoolis.