Võrkpall

Galerii mängust!

200. koondisemängu tähistanud Kreek: Hispaania vastu kaob keskendumine ära 

Ats Kuldkepp, 18. august 2017, 22:13
Ardo Kreegi (vasakul) jaoks oli 200. koondisemäng rutiinne tööpäev.Foto: Alar Truu
Järgmisel nädalal Poolas algavaks EM-finaalturniiriks valmistuvatele Eesti võrkpallikoondislastele on võidud Hispaania üle saanud juba rutiiniks. Täna kohtuti Tondiraba jäähallis Pürenee poolsaare meeskonnaga juba kuuendat korda ja jäädi viiendat korda peale. Sedapuhku geimidega 3:0 (25:22, 25:21, 25:22), treeningu huvides mängitud lisageimis oli parem aga Hispaania 26:24.

„Eks Hispaania vastu on ehk raske sajaprotsendiliselt keskenduda, sest tunneme neid juba väga hästi. Olime tihti nelja-viie punktiga ees, aga siis hakkasime pudistama ja lasime nad järgi. Poolas ei tohi ennast enam nii lõdvaks lasta, seal karistatakse see kohe ära,“ rääkis eile Eesti koondise särgis 200. korda platsile astunud Ardo Kreek.

Samal teemal

Kas oli pisut eriline tunne ka? „Tore, kui numbreid loetakse, aga mängu ajal sellele ei mõtle. Peaasi, et vorm oleks hea ja saaksime Poola mõnusa tundega sõita,“ vastas keskblokeerija.

Iseasi, kas matšid Hispaaniaga annavad ikkagi seisundist õige pildi. Puhta kullana ei saa võtta ka eelmise nädala heitlusi Hollandiga, kus suur rõhk oli eksperimenteerimisel. Eesti kaotas mäletatavasti kõigil kolmel korral. „Holland on Hispaaniaga võrreldes grammi võrra parem meeskond, aga olime ise ka puised. Jõud ei tahtnud veel kehast välja tulla. Nüüd on olek juba parem,“ selgitas Kreek.

Tänase kohtumise resultatiivseim oli Robert Täht 12 silmaga. Kreek ja sajaprotsendiliselt rünnakuid realiseerinud Andri Aganits lisasid 9 punkti.

Eesti - Hispaania.Foto: Alar Truu

Hispaaniaga minnakse vastamisi veel kahel korral. Täna algab Tondirabas mäng kell 18.30 ja homme juba keskpäeval. Kokku madistavad kaks tiimi sel suvel lausa kaheksa korda! Tilluke võimalus jääb, et kokku saadakse ka EMil, aga selleks peaks mõlemad üllatama.

Kui eile viibisid Eesti poolelt esimese kolme geimi jooksul väljakul põhimehed, siis kõigil kolmel päeval neid ei ruunata. Nii-öelda teine ešelon saab suuremat koormust kas täna või homme. Kreek eelistab igatahes esimest varianti. „Kell 12 pole me harjunud mängima - see on kõigile ebamugav kellaaeg,“ märkis ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee