Rait Ratassepp ratast vahetamas. (Facebook)

Ultratriatleet Rait Ratasepp lõpetas täna kümnekordse ultratriatloni teise faasi ehk 1800 km pikkused jalgrattasõidu. Meest ootab veel ees viimane ala ehk 422 km pikkune jooksudistants. 

Rataseppal kulus rattadistantsi läbimiseks aega 114:44.4. Sealjuures sõitis mees enne lõppu ilma puhkuseta 40 ringi järjest ehk 360 km. Väike tagasilöök tabas küll poolteist ringi enne lõppu, kui purunes ratta sisekumm, kuid rajapervel tehtud vahetus lubas teisele distsipliinile kriipsu peale tõmmata.  

"Esimesi kilomeetreid sai ikka nautida, aga kui numbrid lähevad juba sadadesse ja tuhandetesse siis tuleb nii palju erinevaid probleeme peale," kommenteeris mees ratta seljas veedetud aega. "Kohe kui ühe asja saab kaelast ära on kohe teine häda. Kogu aeg tunned midagi ebameeldivat või rasket."

Enne jooksudistantsi teeb mees esimese pikema uinaku (neli tundi). Jooksurajal saab Ratasepp ka seltsi, sest abiline Sander plaanib mehega koos asfaldit kulutama minna. 

Jaga artiklit

11 kommentaari

K
karl tuhkam  /   02:57, 24. aug 2017
"...rajapervel tehtud vahetus lubas teisele distsipliinile kriipsu peale tõmmata."
lapsajakirjanik ei tea, mis tähendab "joon alla! või !kriips peale!
U
Uuno  /   22:28, 23. aug 2017
inimlollusel pole piire, aga milleks piirduda ultra triatloniga, veel õõvastavam oleks ju ultra ruudus, kus joosta tuleks üle 1700 kilomeetri ja nii edasi!

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis