Liverpool - Hoffenheim.Foto: CARL RECINE
23. august 2017, 23:34

VIDEO | Liverpool ja Klavan murdsid ülikindla esitusega Meistrite liiga alagrupiturniirile

Viiekordne jalgpalli Euroopa Meistrite liiga ja selle eelkäija ehk Euroopa karika võitja Liverpool murdis taas maailma tähtsaima klubijalgpalli turniiri alagruppi!

Saksamaal toimunud play-off'i avamatši võitis Liverpool 2:1 ja tänase kohtumise eel oli kõik veel lahtine. Nüüd olid Liverpooli võidunumbrid aga 4:2, mis kahe mängu kokkuvõttes tähendas 6:3 paremust.

Liverpool alustas koduväjakul teravalt ja juba 21. minutiks juhiti Emre Cani kahe ja Mohamed Salahi ühe värava toel 3:0. Veidi hiljem lõi Mark Uth küll ühe tabamuse tagasi, kuid Roberto Firmino 63. minuti värav kasvatas taas edu. Lõppskoori vormistas Sandro Wagner 79. minutil.

Eesti koondise kapten Ragnar Klavan sekkus täna mängu 88. minutil, kui asendas Sadio Mane'd.

Viimati tegi Liverpool Meistrite liiga alagrupis kaasa hooajal 2014-2015, kuid toona jäädi Madridi Reali ja Baseli järel kolmandaks. Samas mäletavad Inglismaa klubi fännid, kuidas tiim 2005. aastal Meistrite liiga finaalis AC Milani vastu 0:3 kaotusseisust välja tuli ja võidu noppis.

Sellele eelnevad triumfid pärinevad aastatest 1984, 1981, 1978 ja 1977.

Alagruppide koosseisud loositakse neljapäeval.

Klavan on ka varem Meistrite liiga alagrupiturniiril osalenud, kui esindas 2009. aastal AZ Alkmaari.