Eesti kapten Kert Toobal selle pallini ei jõudnud. Pisiasjad otsustasidki. (CEV)

Eesti võrkpallikoondis heitles EM-finaalturniiril A-grupis Poolaga ja kaotas 0:3 (21:25, 23:25, 22:25). Seega lõpetas Eesti oma alagrupi kahe punkti ja viimase kohaga, Poola liigub Serbia järel grupist teisena edasi ja kohtub play-off'i avaringis Sloveeniaga. Kolmandana pääses edasi Soome, kelle vastaseks tuleb Bulgaaria.

Avageim oli üsna pingeline, aga Poola oli alati sammu võrra ees. Täiesti kinni saadi Eesti liider Robert Täht, kes ei realiseerinud neljast tõstest ühtegi. Resultatiivseimaks kujunes seitsme punktiga hoopis Oliver Venno asemel esidiagonaalründajaks usaldatud Renee Teppan. Eesti oli kaotusseisus 6:8, 14:16 ja lõpuks näitas seis Eesti poole pealt vaadates 21:25.

Teine geim algas kurjakuulutavalt, kui Eesti jäi taha 5:8, aga Teppani löögid tõid kiirelt viigi majja. Andrus Raadik viis Eesti 14:13 juhtimagi. Ülipingeline heitlus jätkus kuni geimi lõpuni ja Eestil oli mitu korda võimalus initsiatiiv haarata. Geimi lõpetas Poola kahuri Mateusz Bienieki serviäss. Valus 23:25 kaotus.

Kolmas geim algas suurepärast, kui Eesti tempomehed Ardo Kreek ja Andri Aganits viisid koondise 8:5 ette. Eesti edu kasvas ka nelja punktini, aga murrangu tõid 217 cm pikkuse Bartlomiej Lemanski servid. Ühtäkki oli seis 13:13 ja Eesti pidi nullist alustama. Aganitsa võimas blokk viis Eesti seisul 19:17 taas rohkem kui ühe punktiga juhtima. Aga siis tulid jälle Lemanski servid ja Eesti kaotas 22:25. Uskumatu, tegelikult jäi puudu taas nii vähe.

Jaga artiklit

16 kommentaari

E
Eesti mängis omal tasemel  /   11:44, 29. aug 2017
Jah, vastased olid meist tugevamad. Numbriline tulemus pigem näitab Eesti meeskonda tegelikust paremana, mängudes oli rumalaid vigu lubamatult palju. Nende vältimisel ei oleks olnud võimatu ka võit. Mängudes, kus igal punktil on kulla hind, ei saa endale lihtsaid vigu lubada.
V
võrkplalli huviline  /   11:24, 29. aug 2017
Ei saa aru,miks nii negatiivsed kommentaarid! Arvestage ,kellega meie meestel tuli kohtuda! Need olid maailmaklassiga meeskonnad! Minu arvates olid mehed väga tublid,kripeldama jäid need kaks 2:3 kaotust,mis samahästi oleks ka meie kasuks võinud lõppeda! Minu jaoks jäi viimane mäng Poolaga
kahvatuks -kas oli närvipinge nii suur? Aga vaatame ka geimide punkte - nii tasavägised geimilõpud
annavad ju tunnistust,et meil jäi geimilõppudes puudu kindlusest,aga poolakad on ju suurte kogemustega ja veel kodus mängides oma marulise kodupubliku toel pole midagi imestada.Jätke kommijad oma pessimism ja hinnakem väikese EESTI mängijate head taset! Jõudu ja edu Teile
meie meestekoondis!Küll need magusad võidud tulevad! Veel hoogu juurde ja kõik on OK!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis