Läti NBA täht Kristaps Porzingis (punases).Foto: OZAN KOSE
1. september 2017, 18:54

KAHJU! NBA tähe Porzingisega tugevdatud Läti vandus Serbiale alla

Kui eile pidi oma tänavusel korvpalli EMi avalöögil kaotusekibedust tundma Leedu (kaotas 77:79 Gruusiale - toim.), siis täna ei saanud võidurõõmu tunda ka Läti. Meie lõunanaabrid jäid alla Serbiale.

Ainars Bagatskise hoolealused alustasid kohtumist hästi ning parimal hetkel küündis lätlaste eduseis 12-punktiliseks. Poolaeg võideti 47:45, kuid kolmandal veerandajal haaras Serbia initsiatiivi enda kätte.

Kuus ja pool minutit enne lõppu juhtis Serbia 73:65, ent Kristaps Porzingise ja Dairis Bertansi kaugvisked aitasid Lätil haarata 75:73 eduseisu. Sellest ei suudetud siiski kinni hoida, serblased tegid 7:0 vahespurdi ning võitsid lõpuks 92:82.

Kohtumise resultatiivseimana viskas tänavu suvel NBA klubi Sacramento Kingsiga lepingu sõlminud Bogdan Bogdanovic 30 punkti. Kaotajate edukaim oli 23 silmaga Dairis Bertans, Läti NBA tähe Kristaps Porzingise arvele jäi 15 punkti.