24 punkti visanud endine Kalev/Cramo pallur ei suutnud oma kodumaad EMil kaotusest päästa

Toimetas Henry Rull, 1. september 2017, 22:47
Vlad Moldoveanu (sinises) BC Kalev/Cramo särgis.Foto: MARGUS ANSU
Korvpalli EMi teise võistluspäeva eelviimases mängus kaotas Rumeenia 68:83 Tšehhile.

Kahe silmaga poolaja võitnud Tšehhi kallutas kohtumise enda kasuks kolmanda veerandajaga, mida alustati 10:0 spurdiga. Rumeenlasi ei päästnud ka Vlad Moldoveanu resultatiivne mäng.

Hooajal 2013/14 BC Kalev/Cramo hingekirja kuulunud korvialune jõud viskas Rumeenia resultatiivseimana 24 punkti ja võttis kaheksa lauapalli. Väljakult tabas Moldoveanu 12 viskest viis.

Võitjate skoorikuningaks tõusis 25 silmaga Vojtech Hruban, kes tegi ka kolm vaheltlõiget ja blokeeris kaks vastaste viset. Hea hoos oli ka NBA mees Tomaš Satoransky, kelle arvele jäi 20 punkti, 13 lauapalli ja kuus korvisöötu.

Mäletatavasti kohtus ka Eesti korvpallikoondis tänavu suvel Rumeeniaga ning võitis kontrollkohtumise kindlalt 87:55. Tõsi, selles kohtumises Moldoveanut polnud.