Lauri Markkanen (keskel) ja Sasu Salin tähistavad võitu Poola üle.Foto: JUSSI NUKARI
3. september 2017, 23:00

Iisrael alistas kaotusseisust Saksamaa + TABELISEISUD!

SOOME PIDUTSEB! Noore staari Markkaneni supermäng tõi Hundikarjale teisel lisaajal võidu Poola üle (2)

Soome meedia arutas vähem kui ööpäeva jooksul lakkamatult, kui tõsine on nende korvpalli suurlootuse Lauri Markkaneni tervisehäda. Eile Sloveenia vastu jalga vigastanud ääre- ja keskmängija hübriid oli pühapäeva õhtul taas rivis ja tõi Poola vastu 27 punkti, sellest enam kui pooled neljanda veerandaja lõpus ja kahel (!) lisaajal. Soomele seega magus 90:87 võit ja kaheksandikfinaali suunas astuti suur samm.

Normaalaja lõpus olid soomlased tagaajaja rollis, poolteist minutit enne lõppu oli kaotusseis lausa 57:66. Siis usaldati pall Markkanenile, kes sopsas kolm vabaviset ning tema vaheltlõige ja pealtpanek tõid Hartwall Arenale seisu 66:66 ja lisaaja.

Seal oli Susijengile (Hundikari, Soome koondise hüüdmini - A.K.)  taas kaotus terendamas. Markkanen näitas, et tema näol on tegemist enama kui kolmeseuhaja ja donkamismasinaga ning tabas kolm sekundit enne lõppu raske tagasihüppelt viske. Teisel lisaajal viskas ta veel kuus silma ja ihaldatud võit oli käes.

Kohtumise tipphetked:

20aastane ja 213 cm pikkune Markkanen võttis lisaks 27 punktile maha ka 9 lauapalli. Petteri Koponen lisas 21, Erik Murphy 12 ja Sasu Salin 10 silma. Poolale tõid Adam Waczynski ja kodustatud ameeriklane A.J. Slaughter 18 punkti.

Põhjanaabritel on ees veel kaks matši: teisipäeval Kreekaga ja kolmapäeval Islandiga. Senisest kolmest matšist kaks võitnud soomlastele terendab edasipääs, sest Island pole suutnud seni kellelegi vastupanu osutada. Vastu astub ka näljane Kreeka, kes on seni kolmest mängust edukas olnud vaid ühel korral. Ka nende ohvriks sattus Island, Prantsusmaale ja Sloveeniale aga kaotati.

***

Õhtu viimases mängus sai esimese võidu Tel Avivis B-gruppi võõrustav Iisrael, kes alistas Saksamaa 82:80. Sealjuures oldi viimasel veerandajal paremad koguni 25:11!

Hiilgava esituse tegi Iisraeli kodustatud ameeriklane Richard Howell, kes viskas 23 punkti, võttis maha 9 lauapalli ja tegi koguni 7 vaheltlõiget. Omri Casspi lisas 20 ja Guy Pnini 15 silma. Saksamaale tõi Dennis Schröder 20 punkti ja 7 lauapalli, Daniel Theis lisas 15 punkti ja 15 lauapalli.

***

EMi pühapäevased mängud ja tabeliseisud

A-grupp: Prantsusmaa - Iisrael 115:79, Sloveenia - Kreeka 78:72, Soome - Poola 90:87 (2 la).

Sloveenia 3 võitu, 0 kaotust, Prantsusmaa 2/1, Soome 2/1, Poola 1/2, Kreeka 1/2, Island 0/3.

B-grupp: Gruusia - Ukraina 81:88, Leedu - Itaalia 78:73, Iisrael - Saksamaa 82:80.

Itaalia 2/1, Saksamaa 2/1, Leedu 2/1, Gruusia 1/2, Ukraina 1/2, Iisrael 1/2.

C-grupp (puhkepäev): Hispaania 2/0, Horvaatia 2/0, Montenegro 1/1, Tšehhi 1/1, Rumeenia 0/2, Ungari 0/2.

D-grupp (puhkepäev): Venemaa 2/0, Läti 1/1, Türgi 1/1, Serbia 1/1, Belgia 1/1, Suurbritannia 0/2.