Kanepi endine treener Silver Karjus (paremal) Kaiat juhendamas. (Joosep Martinson)

Kaia Kanepi mängib Ameerika Ühendriikides uskumatut tennist. US Openi kvalifikatsiooni avaringist alanud seiklus on haapsallase viinud New Yorgis veerandfinaali. Kas Kanepi jõuab pärast aastast eemalolekut tõesti esimest korda elus Suure slämmi turniiri poolfinaali?

Homme ootab teda kaheksa parima hulgas ameeriklanna Madison Keys (WTA 16.). Kanepi endise treener Silver Karjus tõdeb, et praegu on eestlanna vastu kõigil väga raske pallida.

„Ma kahtlen, kas ameeriklanna koduseinte pingele vastu peab,“ mõtiskleb mees. „Kaia on ebamugav vastane, ta lööb nii kõvasti. „Kaia on tagajoonel praegu kindel kui kalju ning ta on leidnud oma suurepärase mängurütmi. Kui tipud natukene ebaõnnestunumalt mängivad, on kõik võimalik.“

Kaia Kanepi on suurepärases hoos. (EDUARDO MUNOZ ALVAREZ)

Kvalifikatsooniturniiril WTA edetabeli 421. naisena võistlustulle pääsenud Kanepi on uskumatute võitudega tõusmas esisaja lähistele. Auhinnaraha on ta praeguseks kogunud 470 000 dollarit. Sõnulseletamatu tagasitulekuaasta!

„Ta mängib oma hetke parimat tennist ning on oma võimalused ära kasutanud, tabel on samuti teda soosinud,“ sõnab Karjus. „Ega ta ei ole ulmet teinud, aga tema seisund on vaba. Kuidagi esimest korda näen, et ta rõõmustab. Praegu ta tõesti naudib ja kaifib. Lahe on vaadata.

Tal on kindlasti mentaalne vabanemine, ta ei ole kellestki sõltuv. Auhinnarahad on korralikud – ta ei pea viis aastat uste taga sponsoreid kerjama, ei pea kellelegi aru andma.“

Tennisetreener Märten Tamla tunnetabki omaltpoolt Kaia mängus mõnu ning lisab, et talle on väljakult veel üks asi silma jäänud.  

Märten Tamla. (HEIKO KRUUSI)

„Kaia liigub väga hästi,“ sõnab ta. „Ründab hästi, kaitseb hästi! Kui varem vastane ta liikuma sundis, olid tal seisud kehvasti.“

Jaga artiklit

5 kommentaari

N
nonoh  /   09:17, 6. sept 2017
tore, et tal hästi läheb. Võiksime vaadata ja rõõmu tunda, mitte tõsta teda kõrgustesse,milleni ta pole veel jõudnud. Ju võiksime kohe tõsta ta maailma tippu, aga kui tal mõnikord ebaõnnestub - vastased pole ju ka papist naised! Siis tallame sportlase maha ja jätame ta sinna.
Vähem eufooriat, rohkem siirast rõõmnu ja häid soove!
Ju oli kaial enda leidmiseks vaja tõelist puhkust - millal tal oli varem võimalik selleks.
S
Stakan K.Butõlkin  /   00:08, 6. sept 2017
Olgem ikka objektiivsed.Ei ole ta nii kindel midagi. Esimeses setis on kindel aga ka seal tegi lolle lihtvigu, peksis võrgu pealt kas auti või siis võrku. Suht rabe mäng. Teda päästis see, et teised olid ja loodetavasti on edasi samasugused ja veel hullemad. Üle noatera pääses venelannaga mängus. Hapnik oli Kaial täitsa kinni, näost lapiline ja kohati tegi koordinatsioonivabu liigutusi , ei kontrollinud enam piimhapet täis lihast,teda päästis üksnes see, et oli rahulik ja kogenud ning et venelanna ei suutnud oma närve talitsella. Ameeriklannal on homme tohutu motivatsioon, ta on treenitum ja värskem aga tal on n.ö võidukohustusekoorem selgas ja seetõttu suur psõhholoogilise läbipõlemise oht. Tegelikult on seis naiste tennises sama segane kui meestelgi: turniiri võivad võita põhimõtteliselt kõik veerandfinaali jõudnu- selget favoriiti ja domineerijat mina küll ei näe. Kui Kaia siit pikimast järgmise kõrre välja tõmbaks e. saaks finaali-siis see oleks mitte üksnes selle sajandi tennisesensatsioon-see oleks ilmselt naiste tennise kõigi aegade sensatsioon ja teeks Eestile ikka väga kõva reklaami. Juba praegu on tähelepanu väga suur. Hoidkem pöialt.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis