Kreeka EMil kustutas poolakate edasipääsulootused.Foto: MARTTI KAINULAINEN
6. september 2017, 19:27

Kreeka purustas poolakate unistused ja sammus 16 hulka, Gruusia saatuse otsustab õhtune matš

Korvpalli Euroopa meistrivõistlustel said selgeks kõik A-alagrupist edasipääsejad. Kui varem olid koha kindlustanud Sloveenia, Soome ja Prantsusmaa, siis viimasena ehk neljandana pääses 16 hulka Kreeka, kes sai Helsingis 95:77 jagu Poolast. Tel Avivis võitis Itaalia põnevusmatšis 71:69 Gruusiat.

Poolakad võitsid küll avaveerandi 29:23, kuid järgmise kümne minutiga mängiti edu maha ja pikemale pausile mindi 43:49 kaotusseisus. Seejärel suudeti vahet taas vähendada, kuid kreeklaste parem viimane veerand pani lõpuks jõudude vahekorra paika. 16 hulgas kohtub Kreeka B-alagrupi võitja ehk Leeduga.

B-grupis pidasid mõlemalt poolt heitliku lahingu maha Itaalia ja Gruusia. Kõigepealt said itaallased sisse 27:10 edu, mis poolajaks 38:30-le sulas. Grusiinid tegid seejärel aga võimsa viimase veerandi ning 59 sekundit enne lõpusireeni mindi 68:67 juhtima. Lõpuminutitel oli kindlam siiski Itaalia, tasuks 71:69 võit. 16 hulgas mängib Itaalia Soomega.

Gruusia saatus selgub õhtul, kui omavahel kohtuvad Iisrael ja Ukraina. Kui Ukraina võidab, pääsevad edasi nemad, kui paremaks peaks osutuma Iisrael, siis läheb 16 hulka Gruusia.