Davis Bertans aitas Läti koondise täna võidule. Foto: OZAN KOSE
7. september 2017, 22:46

Selg vastu seina olnud lätlased võitsid põrgukatlas Türgit ja vältisid suurfavoriit Hispaaniat (3)

Täna tõmmati lõplikult joon alla korvpalli EMi alagrupiturniirile. Kohtumisest Türgi vastu hädasti võitu vajanud lätlased saidki oma tahtmise, kui alistasid kodupubliku ees mänginud türklased 89:79. Juba varem edasipääsu kindlustanud Montenegro alistas kuivale jäänud Rumeenia 86:69

Pärast tänaseid D-alagrupi esimesi mänge, kui Venemaa alistas Suurbritannia 82:70 ning Serbia purustas Belgia 74:54, vajasid meie lõunanaabrid kohtumises Türgiga hädasti võitu, et vältida kaheksandikfinaalis turniiri suurfavoriit Hispaaniat.

Istanbulis toimunud kohtumist alustasidki teravamat lätlased, kes suutsid kaheminutilise mängu järel 6:0 ette minna. Punkt-punkti heitluses kulgenud esimesel veerandajal kumbki suurt äraminekut ei teinud ning esimesele pausile mindi lätlaste 24:22 eduseisul.

Teisel veerandajal näitasid paremat viskekätt lõunanaabrid, kes Janis Blumsi, Davis Bertansi ning Kristaps Porzingise vedamisel väikse edu sisse mängisid. Poolajapausile mindi juba meeste 47:38 juhtimisel.

Kodupubliku metsiku toetuse najal sai vaikselt indu juurde ka Türgi koondis, kes Cedi Osmani vedamisel viimase veerandaja alguseks vahe kuue punkti peale (69:63) vähendas.

Põrgukatlas hoogu läinud türklased jõudsid mitmel korral lätlastele väga lähedale, näiteks oli tablool numbrid 69:67 ja 73:69, kuid Kristaps Porzingise ning teiste abiliste vedamisel hoidsid meie lõunanaabrid korra kätte saadud juhtohjadest raudselt kinni ja kohtumine võideti lõpuks 89:79

Lätlaste parimana viskas üleplatsimehena 28 punkti nende just Porzingis. Lisaks sai mees kirja 7 lauapalli, 3 kulpi ning 2 vaheltlõiget. Türklaste resultatiivseim oli Cedi Osman 24 silmaga.

C-alagrupi viimases kohtumises võitis NBA staari Nikola Vucevici vedamisel mänginud Montenegro alagrupi autsaideri Rumeenia 86:69. Mängu lõpu pingil veetnud Orlando Magicu keskmängija tõi võitjate kasuks 11 punkti. Kahekohalise arvu punktideni jõudsid veel Dino Radoncic (13 punkti), Bojan Dubljevic (13), Nemanja Vranjes (10) ning Nemanja Djurisic (14). Rumeenlaste parimana tõi üleplatsimehena 17 silma Nandor Kuti.