Luka Doncic.Foto: JUSSI NUKARI
9. september 2017, 14:07

VIDEO | 18aastane Doncic säras taas ja Sloveenia marssis esimesena veerandfinaali

Korvpalli EMi esimeses kaheksandikfinaalis alistas medalit sihtiv Sloveenia Ukraina koguni 79:55. Sloveenia edu suurenes ühtlaselt: avaveerandi järel juhiti 9, poolajaks oli edu 15 ja enne viimast perioodi juba 25 punkti.

Sloveenia vedas käima 18aastane supertalent Luka Doncic, kes kogus juba esimese veerandiga 10 punkti ja 4 lauapalli. Lõpuks viskas ta 24 minutiga 14 punkti, võttis 10 lauapalli ning jagas kaaslastele 6 resultatiivset söötu.

Doncici kaunis korv avaveerandil:

Võitjate resultatiivseimaks kerkis aga kodustatud ameeriklane Anthony Randolph 21 punktiga (visked väljakult 10st 8), Klemen Prepelic viskas sarnaselt Doncicile 14 punkti. Sloveenia suurim staar, alagrupimängude suurim korvikütt Goran Dragic, piirdus seekord vaid 5 punktiga.

Mängu kokkuvõte:

Veerandfinaalis kohtub Sloveenia Läti ja Montenegro paari võitjaga. See mäng peetakse homme kell 12.30.