Alexandre Lacazette on oma uut koduklubi väärikalt esindanud. Foto: IAN KINGTON
9. september 2017, 19:30

VIDEO | Inglismaa kõrgliigas näitasid võimu Londoni klubid

Jalgpalli Inglismaa kõrgliiga neljandas mängudevoorus peeti täna kell 17:00 kokku viis kohtumist. Võistlustules olnud klubidest olid edukad pealinna esindajad - Arsenal, Tottenham, Chelsea ja Watford. Peale Londoni satside said võidurõõmu tunda ka Brighton and Hove meeskonna poolehoidjad.

Ainsana pealinnamansadest kodus mänginud Arsenal võõrustas Emirates staadionil Bournemouthi. Omal väljakul toimunud kohtumises tehti asjad selgeks võrdlemisi kiiresti, kui juba kuuendal mänguminutil viis Kahurimehed juhtima Danny Welbeck. 27. minutil kõmmutas Arsenali teise värava nende suvine täiendus Alexandre Lacazette ning kohtumise lõppseisu 3:0 vormistas 50. minutil taas Welbeck.

Liverpooli sealsele Evertonile külla sõitnud Tottenham pidi tabaluku murdmiseks Arsenalist küll pisut kauem ootama, ent kokkuvõttes pälvis Londoni valge klubi samamoodi 3:0 võidu. Hotspuri eest tegid kahel korral skoori Inglismaa edurivimees Harry Kane, ühe värava sepistas Christian Eriksen.

Valitsev Inglismaa meister Chelsea nägi Leicesteris vaeva kohalike rebastega. Alvaro Morata ja N'Golo Kante väravatest 2:0 ette pääsenud Londoni klubile lõi 62. minutil ühe kolli tagasi Jamie Vardy, kuid enamaks Leicesteril jaksu polnud.

Neljanda Londoni klubina võistlustules olnud Watford alistas võõral väljakul Southamptoni 2:0, koduväljakul pallinud Brighton and Hove sai tänavusel aastal kirja oma esimese võidu olles 3:1 parem West Bromist.

Tõe huvides olgu täpsustatud, et Watfordi näol on siiski tegemist Londoni kesklinnas 27 kilomeetri kaugusel paikneva väikelinnaga, mis ametlikult pealinna alla ei kuulu.