Jürgen Zopp. Foto: Laura Oks
9. september 2017, 19:25

Juuli keskpaigast alates võimsat minekut näitav Zopp jõudis Hollandis poolfinaali

Eesti meestennisistidest maailma edetabelis kõrgeimat kohta hoidev Jürgen Zopp (ATP 311. ) alistas Hollandis toimuval ATP Challenger turniiri veerandfinaalis poolaka Kamil Majchrzaki (ATP 251.) 6:3, 6:4.Kvalifikatsioonist Alphenis peetavat turniiri alustanud Zoppil kulus Poola tennisist alistamiseks täna tund ja 21 minutit. Esimeses setis piisas poolfinaali sammunud eestlasele vaid ühest murdepallist, et enda paremus 6:3 maksma panna.

Teises setis ka ise kahel korral oma pallingu ära andnud Zopp näitas seti lõpus õnneks kindlamat minekut. Vaatamata kaotatud servigeimidele ise kolmel korral järjest vastase pallingu murdnud Zopp vormistas tänase võidu kolmanda matšpalliga.

Poolfinaalis ootab meie meest sakslaste mõõduvõtu parim - veerandfinaalpaari Oscar Otte (ATP 140.) ja Yannick Maden (ATP 185.) võitja.

Alates juuli keskpaigast on Zopp järjepanu jõudnud finaali neljal tenniseturniiril. Esmalt triumfeeris mees Saksamaal Kasselis 25 000 dollarilise auhinnafondiga ITF-tenniseturniiril ning nädal hiljem oli mees parim ka Pärnus Merko Estonian Openil.

Augustis võitis eestlane Helsinkis 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiri. Ainsana on Zopp pidanud vastase paremust tunnistama põhjanaabrite juures Hyvinkääl, kui vandus ITF-turniiri finaalis alla belglasele Julien Cagninale.