Kostas Sloukas vedas oma koondise üllatusliku võiduni. Foto: OZAN KOSE
9. september 2017, 23:14

ŠOKK! Seni kesist mängu näidanud kreeklased häbistasid leedukaid (5)

Korvpalli EMil saadi täna ühelepoole esimeste kaheksandikfinaalidega. Kui päeva varasemates mängudes olid edasipääsu kindlustanud Saksamaa, Sloveenia ning Itaalia, siis laupäevase korvpallipäeva lõpetuseks liitus nendega Kreeka, kes alistas Leedu 77:64.

A-alagrupis vaid kaks võitu teeninud ning neljandana play-off faasi jõudnud Kreeka koondis alustas tänast kohtumist paremini. Paremat visketabavust näidanud kreeklased võitsid avaveerandi 25:17.

Leedu ei suutnud vahet tagasi teha ka teisel veerandajal. Väljakult eksiti kõigil viiel kaugviskel ning poolajapausiks oli tagasi mängitud vaid üks punkt. Kreeka juhtis 37:30.

Kolmandal veerandajal kuraditosin punkti toonud Kostas Sloukase eestvedamisel edu korraks isegi 17 peale saanud Kreeka juhtis enne viimast veerandaega 61:48.

Viimast kümmet minutit marulise hooga alustanud leedukad said enne mängu lõppu vahe isegi nelja punkti peale, kuid kohtumise lõppsõna jäi endiselt lõunaeurooplastele. Sloukase järjekordne ning Thanasis Antetokounmpo ainus kolmene viisid Kreeka taas tosina punkti kaugusele ning lõpusireeni kõlades ilutsesid baltlaste kurvastuseks tablool kreeklaste 77:64 võidunumbrid.

Viimati 11 aastat tagasi Jaapanis toimunud MMil Leedu skalbi noppinud kreeklaste eest tõi 21 silma Fenerbahcega tänavu Euroliiga võitnud Sloukas. Kahekohalise arvu punktidega toetasid teda veel Nick Calathes (14), Ioannis Bourousis (11) ja Kostas Papanikolaou (11). Leedu resultatiivseim oli 20 punkti toonud Mindaugas Kuzminskas.

Veerandfinaalis tuleb Kreeka vastaseks homne Horvaatia - Venemaa paari võitja.