Jüri Vips Imola ringrajal. (Prema Powerteam)

Vormelipiloot Jüri Vips (17) saavutas täna Itaalia F4 meistrivõistluste etapil Imola ringrajal teise ja kuuenda koha. Eile oli ta sunnitud katkestama.

Laupäeval toimunud avasõitu alustas kvalifikatsioonis teist aega näidanud Jüri Vips esireast, aga kahjuks sai Prema Powerteami sõitja auto stardijärgsetes esimestes kurvides toimunud saginas viga ja Vips oli sunnitud võistluse pooleli jätma. Teises kvalifikatsioonis, kus mängus olid stardikohad pühapäevasteks sõitudeks näitas Vips taas väga häid ringiaegu, aga kahjuks tema parim ringiaeg tühistati ning nii jäid stardikohtadeks seitsmes ja kuues.

Imola ringrada tabas pühapäeva hommikul tihe vihmasadu, aga nädalavahetuse teist sõitu seitsmendalt stardikohalt alustanud Vipsi see ei häirinud. Eestlane tegi märjal rajal suurepärase sõidu ning finišeeris teisena. Kolmandas sõidus tõusis Vips taas kiirelt teisele kohale, aga siis tegi liider sõiduvea, sõitis korraks rajalt välja ning kui ta rajale tagasi pöördus, sõitis ka Vips korraks konkurendi vältimiseks rajalt välja ja langes kuuendale kohale. Mõlemas sõidus jäi Vipsi arvele ka võistluse kiireim ring.

Jüri Vips: "Kuna peamine eesmärk on tänavu Saksamaa meistrivõistlused, siis Itaalia sarjas osalemine oli heaks ettevalmistuseks Saksa sarja viimasteks etappideks. Nädalavahetusega Imolas võib igati rahule jääda, sest kiirus oli väga hea ja see andis hea enesetunde järgmisteks sõitudeks."

Järgmisel nädalavahetusel toimub Sachsenringil eelviimane etapp Saksamaa F4 meistrivõistlustel, kus Vips hoiab enne kaht viimast etappi liidrikohta.

Jaga artiklit

2 kommentaari

K
kiirus ja kiirus ei muud  /   08:32, 11. sept 2017
mees ei raatsinud jalga gaasipedaalilt ära võtta.
P
pealkirjast  /   21:59, 10. sept 2017
hea et seal poodiumil kedagi ei olnud, kui ta sinna (otsa)kihutas...

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis