Kregor Zirk ja treener James Gibson.

(Kaja Haljaste)

Eesti ujumise säravaim tulevikulootus Kregor Zirk pääses Türgis baseeruvasse tippklubisse Energy Standard, kus peatreenerina tegutseb eksmaailmameister James Gibson ja kuulsaim sportlane on tänavu maailmameistriks kroonitud Benjamin Proud.

Inglane Proud triumfeeris suvel Budapestis pika raja MMil 50 m liblikujumises. Energy Standardit esindavad ka mullu Rio de Janeiro olümpial pjedestaalile jõudnud LAVi ässad Chad Le Clos ja Cameron van der Burgh ning samal tiitlivõistlusel 200 m seliliujumises pronksi napsanud venelane Jevgeni Rõlov.

„Nii tugevasse klubisse saamine on jackpot,“ räägib Zirk. „Mulle on see arengu mõttes ülitähtis. Seal harjutavad tippujujad ja töötavad maailmaklassi treenerid. Nad ütlevad, et see on üks vingemaid ujumiskeskusi kogu maailmas, midagi paremat on raske endale ette kujutada.“

Gloria Sports Arena territooriumil asub kümnerajaline ja 50meetrine välibassein, katuse all on samuti pikk ning lühike vann, rääkimata suurejoonelistest jõusaalidest ja headest taastumisvõimalustest.

Kuidas jõudis tartlane tippklubiga aastase lepinguni? Zirk ütleb, et jaanuaris vestles ta Inglismaal Plymouthis, kus ta kevadel kolledži lõpetas, oma senise treeneri Jon Ruddiga. 18aastane eestlane küsis maineka juhendaja arvamust sporditee jätkamise kohta.

„Jon rääkiski mulle sellest klubist ja James Gibsonist, kes on seal peatreener. Nad on head sõbrad,“ selgitab Zirk Energy Standardisse pääsemise tagamaid. Olgu märgitud, et 2003. aastal 50 m rinnuliujumises maailmameistriks tulnud Gibson oli Ruddi õpilane.

Esimest korda käis Zirk Belekis harjutamas tänavu veebruaris, teist korda mais. „Kliima poolest on koht samuti väga hea, võib-olla detsembris ja jaanuaris peab sees treenima, aga veebruaris ujusime enamasti väljas. Mais läks vahepeal isegi liiga palavaks,“ lausub Kaja Haljaste kasvandik.

Türki sõidab Zirk eeloleval laupäeval. Ta tunneb juba suurt treeningunälga. Pärast viienda kohaga kulmineerud juunioride MMi võttis mitmekülgne ujuja kaheks nädalaks aja maha. „Puhkasin vaimu ja käisin sõpradega väljas,“ sõnab Zirk, kes hüppas eile uuesti basseini.

Belekis hakkab ta valmistuma detsembris Taanis peetavaks lühiraja EMiks. Siiski on õhus üks küsimärk. „Võib-olla lähen vahepeal sõjaväkke,“ avaldab Zirk, kelle auhinnakapis säravad kaks juunioride EMi pronksmedalit.

Jaga artiklit

3 kommentaari

T
ta peaks hakkama  /   09:21, 12. sept 2017
haugidega koos treenima. Haugid peavad saagi nimel kiirelt sprintima ja haugid oleksid talle parimad treenerid. Kui ta suudaks ujuda kiirelt nagu kala, ma usin nelja aasta pärast on see tase tal saavutatud- siis on ta maailma parim ujuja !
Z
Zz  /   07:31, 12. sept 2017
..täitsa hullumaja see kaitsevägi..mõttetu möll..kontrakti armee..seda on vaja kus sõdurid on proffid ja saavad raha mida mujal ära ei põletata..

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis