Ragnar Klavan (vasakul). (REUTERS)

Eile õhtul sai alguse jalgpalli Meistrite liiga alagrupiturniir, kui peeti kaheksa kohtumist. Täna on võistlustules ka Eesti koondislase Ragnar Klavani leivaisa Liverpool. 

Pärast kahte aastat Euroopa tippjalgpallist eemal olemist on Punased taas pildis. Avavoorus kohtutakse hispaanlaste Sevillaga. Ilmselt ristatakse täna piigid eeldatavalt alagrupi tugevaima konkurendiga, sest fortuuna oli Liverpoolile armuline. Lisaks eelnimetatutele kuuluvad D-gruppi venelaste Moskva Spartak ja Maribor Sloveeniast. 

Jürgen Kloppi meeskonna miinimumeesmärk saab kahtlemata olema edasipääs 16 parema hulka. Selleks tuleb mahtuda alagrupis kahe parema hulka. Säärane edu poleks sugugi üllatav ning sama meelt on ka Briti rahvusringhääling BBC, kes on välja arvutanud, et Liverpooli play-off´i jõudmise võimalused on Briti saarte tiimidest suurimad. 

Nimelt kasutas BBC arvutiprogrammi Gracenote Sports´i abi. Erinevate algoritmide abil arvutati välja, et Liverpooli alagrupist edasijõudmise protsent on 81. Manchesteri klubide City ja Unitedi võimalusi hinnati võrdselt (71%), Chelsea protsent on veelgi väiksem (66). Tottenhami šansid piirduvad 41 protsendiga. 

Päris kindlad 16 parema hulka saajad paistavad olevat Madridi Real, Barcelona, Müncheni Bayern (võrdselt 97%) ja Torino Juventus (93%).  

Kui tehnika kõrvale jätta, siis ilmselt Liverpoolile Meistrite liigas midagi üleliia kergelt ei tule. Kodust liigat on alustatud vastuoluliselt: on teenitud nii ilus võit, katastroofiline kaotus kui ka mannetu viik. Väikese häirekella lõi põlema laupäevane 0:5 allajäämine Manchester Cityle. Oma süü oli krahhis ka tänavu esmakordselt algkoosseisu kuulunud Klavanil. 

Seega on tõenäoline, et eestlane tänases koduväljakul kell 21.45 algavas kohtumises Sevilla vastu Liverpooli algkoosseisu ei mahu. 

Jaga artiklit

2 kommentaari

T
Taavs  /   10:46, 13. sept 2017
Vaatasin mängu ja vaatasin korduseid:
Esimese värava olukorras Klavan katab ära suluseisu, selgelt liinist tagapool.
Teine värav - Klavan valel positsioonil, aga üldiselt olid kõik kaitsjad vales kohas peale Matipi.
Kolmas värav - Pole Klavani viga.
Neljas värav - Pole Klavani viga.
Viies värav - Kaheldav olukord. Kas Klavan oleks pidanud vastu minema või mitte, raske öelda.
Aga üldist mängupilti vaadates Klavanilt ikka väga rabe esitus.
O
Oh...  /   08:42, 13. sept 2017
kas ikka ei saa aru Eesti ajakirjandus et Klavanil ei olnud süüd City- ga mängus. Vaadake väravatest kordusi.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis