30 kommentaari

V
Vanaisa  /   10:48, 17. sept 2017
Täiesti ebaadekvaatne artikkel . Näiteks minu tutvusringkonnas sõltumata põlvkondadest ei ole kedagi kes kuidagigi lapsi tõrjuks või suhtuks negatiivselt laste vanematesse. Ju siis ei ole eurosilmakirjalikkus ja -egoism meid veel endasse haaranud.
V
võib-olla  /   12:17, 18. sept 2017
on sinu tutvusrimgkonnas lihtsalt inimesed, kes on osanud oma lapsi normaalselt kasvatada. eespool juba kegi märkis, et paar vabakasvatamatust harrastavat peret rikuvad ära mitmekümne väga sümpaatse pere maine - ja nii see on. mulle isiklikult lapsed meeldivad, aga kui marakratt ronib nt bussis poriste kummikutega jaluli istmele - ja ema ei keela, või rikub külas olles mööblit - ja ema ei tee väljagi... seda loetelu võiks veelgi jätkata. neil puhkudel tekib mul küll tugev vastumeelsus, eelkõige küll rübliku vanemate vastu.
H
hirmsate ülemeelikute laste ema  /   14:32, 16. sept 2017
Teate, ärge üldse elage, kui elu nii palju teie ASJU lõhub, Eesti on tõesti lapsevaenulik koht.Punkt.
  /   19:18, 17. sept 2017
ei pea keegi su pär dikuid tahtma vahtida ja imetleda, nagu imelapsi, kui need lo llusi teevad.
T
tore on  /   12:23, 18. sept 2017
aga kas oled ka mõelnud, et kui sinu tupsununnud teise inimese elamist rikuvad-lõhuvad, siis see tähendab teisele lisakulu puhastamise, remontimise või väljavahetamise näol? oled sa kunagi taibanud pakkuda kulude katmist? või miks peaks su tuttavad leppima elamisega töllakil kapiukse või lombaka laua seltsis? miks peaks kellelgi tapeet ripakil olema või diivan shokolaadine - paljalt selle pärast, et sina pole osanud oma järglasi kasvatada. (ja siin ei pea ma mitte vitsa silmas!)
M
mõtted  /   12:16, 16. sept 2017
Lastega üritused on omaette, seal aga kus täiskasvanud õhtul kokku saavad pole laste koht olla. Miks? Laps väsib ära, laps segab teisi ja lapse jaoks peab olema inimene,kes temaga seal tegeleb ja magama paneb õigel ajal. Hilisõhtutel ja öisel ajal lapsed ei tohikski üleval olla, neil on uneaeg juba kella 21-st hiljem 22-st.
M
Mis siin öelda?  /   10:28, 16. sept 2017
Oma lapselapsed on üliarmsad, aga uues korteris sai uus mööbel kohe rikutud ja nende väga tore koer sõi/näris põranda piirdeid õige usinalt. Ega see ei rõõnustanud, aga ikkagi omad. Võõraid ma seda tegemas siiski näha ei tahaks...
E
eks ta ole  /   11:47, 15. sept 2017
enda lapsed juba suured ja kodus "lastejärgne" remont tehtud. kahjuks valisime aga valged tapeedid ja diivanid, polnud enam elavalt meeles, miks see hea mõte ei ole. no ja kui nüüd väikse lapsega külla tullakse, valvan iga kord õudusega, kas mitte jälle ei kipu keegi seina peale joonistama või šokolaadiseid käsi diivanisse või kardinasse pühkima. mitu tuba ka - ei jõua kõigel ja kõigil korraga silma peal hoida.
pole keelanud kedagi lapsega tulemast, aga lapsevanemate piirid kipuvad väga teises kohas olema, paljusid asju nad lihtsalt ei märka, sest väikeste lastega kodus ikka juhtub. mina jälle mõtlen pidevalt, et mitu tundi küll pärast puhastamise peale läheb ja millega täpselt need plekid välja saab. ei pea ka õigeks sõpradele sõnu peale lugeda, et nad rohkem oma laste järele valvaks, ei olegi head lahendust :(
I
Inimene  /   10:24, 15. sept 2017
Ei saa kuidagi öelda, et me abikaasaga ei armasta lapsi. Üheksa aastat tagasi kolis naabriks noor pere. Olime pea kaks aastat nagu nemadki magamata lapse nutust. Nähes, et noored ootavad järgmist last, oli see üheks põhjuseks uue korteri ostul. Kuskilt kuulsime küll lapse nuttu ka uues korteris aga see ei seganud. Kaks pool aastat tagasi algas koera terror, 24/7 pea pidev haukkumine. Kevadel leidis ülemine naaber uue harrastuse, lööktrell. Kui suvilas ei ole, puurib (armastan remondimehi kes teevad töö kiiresti ära) juba aprillist saati. Töötan kodus ja pole tõesti sellise lärmiga võimeline tööd tegema. Kannatan ära. OK.
Samas pole meil ka laste vastu, keda külla kaasa võetakse. Aga, ma ei taha, et see mürsik oma kaasavõetud rattaga minu Hollandist tellitud seksiooni läbi klaasuste sisse sõidab jne.
J
Juhan.  /   08:40, 15. sept 2017
Loomi hoitakse rohkem kui lapsi, kui laps sünnib siis ühiskorteritega majas pannakse prügimaks kohe peale koeri ja kasse saad pidada ilma maksuta. Meil veel räägitakse et lapsed on näljas aga paljudes neis peredes hoitakse lemmiklooma ja selleks raha jätkub.
K
Kahjuks  /   07:45, 15. sept 2017
rikuvad paar kasvatamatute lastega peret ära mitmekümne korraliku pere maine. Üürileandja ei tea kunagi kumma kategooriaga tegu. Ja elu on näidanud, et rikutud elamispinna omanik reeglina jääb kannatajaks pooleks kuna lagastajate käest on võimatu mingit kahjutasu kätte saada. Ka kohus ei aita. Sestap ärge süüdistage teisi looma - või lapsevihkamises. Vaid pigem võiks noored pered ja loomaomanikud omavahel kriitilisemalt arutada ja teadvustada põhjuseid miks selline olukord on tekkinud. Üürilepngusse saab sisse kirjutada igasugu punkte. Kui üürija ei nõustu ikka kahjuhüvitamise punktiga siis sorry. Mina pole vihkaja vaid sina ei taha vastutada. Ja veelkord, teatrid, kontserdid ja täiskasvanute sünnipäevad pole kohad oma väikelaste piinamiseks. Ei taha lapsed ega koerad, kassid võõras kohas vagusi nurgas istuda ja ei taha teised külalised terve õhtu võõraste laste tegemistes osaleda. Igal asjal oma koht ja aeg.
I
imestaja  /   06:56, 15. sept 2017
imestan pigem, et eestlased üldse veel alles on.
kui esimene laps sündis löödi 4 kuu pärast üürikast välja - samas kui paar kuud varem tuli majanaaber (lastetu omaniku abikaasa) õnne soovima... autoostu puhul ...
laps oli vaikne ja korter korralikult amortiseerunud nii et mingeid muid põhjuseid ei osanud välja nuputada ka- lihtsalt piisas sellest, et laps põhimõtteliselt majja ei sobinud.
M
mari  /   06:50, 15. sept 2017
Vaja oleks analüüsida, miks see ikkagi nii on. Ei tahaks uskuda, et tegu on ainult halbade inimestega. Tõde on ilmselt kuskil keskel.
O
o  /   23:22, 14. sept 2017
Pärast seda, kui üks lapsega pere lasi oma kratil elutoaukse küljes kõõluda nii, et see eest kukkus ja teine lubas tapeete sodida, nii et lahendus oli täisremont; üks kassiga pere lasi ära äestada dušikardina ja kusta põrandale, teise pundi üüriajal tõmbas igavuses kiisu terve magamistoa tapeedi kriimuliseks - vaat pärast neid intsidente on minu üürikuulutuses ka see klausel sees.
P
P  /   23:49, 14. sept 2017
Sa pead õppima lihtsalt üürnikke valima.
M
Mutt  /   08:22, 15. sept 2017
Valitaksegi, ei lapsi, ei loomi, nii lihtne see ongi ja õigesti teevad kui tahetakse oma vara hoida.
H
hm  /   11:36, 15. sept 2017
no õppiski ju - "pärast neid intsidente on minu üürikuulutuses ka see klausel sees"
J
jube tihe  /   01:13, 15. sept 2017
on nimestik lastest ja lemmikloomadest mida siia ulmelisel kellaajal väljamõeldisena sikerdad. Müü oma elamine maha ja ei pea üksinduses vigisema arvutitaga ! Ja kas maksu-tolliametile ikka oma sissetulekuid deklareerid ?
*
****  /   20:00, 15. sept 2017
Ma ei näe siin mingit ulmelist kellaaega?
P
Parem  /   23:20, 14. sept 2017
süüa torti mitmekesi,kui s.i.t.t.a üksinda.
J
Jauram  /   23:10, 14. sept 2017
Mis siin imelikku !? Kassidel koertel omad restoranid aga ma ei saa praegu palgast isegi makaroni ketsupi dieedil olnuna elatud....! Petti lahjendan ka pooleks veega, et homme jätkuks... Tahtsin lihtsamale tööle minna, tahan lihtsat tööd mida teised põlgavad ja Tallinna keskmist palka aga näe, ei ühtki pakkumist !?
V
veeuputust on jälle vaja,vanajumal!  /   23:02, 14. sept 2017
Kirjapilt "lapsi ja loomi" riivab jälle kellegi silma.Kuulge,inimesed,on teil skisofreenia? Vähe sellest, et moorapea on paha sõna,viitavat rassismile. Hullumaja puhvet, tõesõna!
K
kurb, et aru ei saa  /   22:44, 14. sept 2017
Kui üürida korter laste ja loomadega perele, siis pärast ei tunne sa oma korterit enam äragi. Kui lähen SPA-sse, siis kindlasti sinna, kus on alates 18 a. sest mulle ei meeldi kui mulle vett näkku pritsitakse ja minu kõrvale basseini hüpatakse, sõbrannade sünnipäevale minnakse sõbrannadega kokku saama ja juttu ajama. Kui palju aega saad sõbrannale pühendada alla 3 aastase lapse kõrvalt? 5 minutit?
I
irw  /   17:55, 14. sept 2017
ei tea jah, miks...
S
selge ju  /   12:11, 14. sept 2017
Alkohol ja lapsed, need kaks ei käi kokku.
P
Pille  /   10:49, 14. sept 2017
Täiesti oige,et peole ei võtete ei lapsi ega loomi.Miks peavad teised elama nende noorte emade rütmis voi laskma loomadel koik ara reostada ?Ka mina pean oma sünnipäevi ja muid olenguid ,kus kutse peal on ,et pidu vaid täiskasvanutele .On olnud solvujaid,aga mina jaan endale kindlaks .Lastel on omad Üritused ,loomadel omad paigad,kus käia .Lapsed kasvavad suuremaks ja käivad pidudel.Nad ei jää elus millestki ilma.Samuti loomad ei talu koos palju rahvast ja kära .Nii et kahe käega poolt!
M
Marii  /   22:54, 14. sept 2017
Tegelikult tänapäeval on lemmikloomad rohkem koolitatud kui lapsed.
V
Vanaema  /   09:53, 14. sept 2017
Kuna levinud on vabakasvatus, siis mõnel peol on tõesti piinlik olnud olla, kus lapsed teevad seda, mis pähe tuleb. Iga inimese taluvus pole piiritu nagu vabalt lapsi kasvatavail vanemail. Olen näinud, kus lapsed ühel juubelil määrisid torti seinale ja ema ei teinud sellest väljagi. Vaevalt pererahval oma äsjaremonditud korteri tapeedi väljavahetamine rõõmu pakkus.
Kasvatage oma lapsi nii, et neid oleks võimalik igale poole kaasa võtta!
V
vahetage plaati  /   23:59, 14. sept 2017
Pole see vabakasvatus midagi nii levinud. Vabakasvatus kasvatusmeetodina on vägagi läbimõeldud ja sisaldab arusaama piiridest ja vastutusest nende piiride sees.
Kasvatamatus on see, mida eriti vanem generatsioon vabakasvatuseks peab.
Tegelikult on ka see, et lastele ei anta eksimisi andeks. Kohe silt külge, et on kasvatamatu või räägib kellegi meelest liiga palju või on muud hädad. Nad on lapsed ja õpivad alles. Pole ma siiani ühtki eksimatut täiskasvanutki kohanud.
Kes tahab, näebki kõigis lastes vaid halba. Mina näen lapsi, kes on lihtsalt...lapsed ja käituvad...oh üllatust....lapsikult.
P
plaati plaati  /   19:07, 17. sept 2017
said aru küll, et tegelikult käis jutt kasvatamatusest.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis